LAJMI I FUNDIT:

Chelsea ka vendosur se çfarë do bëjë me Gallagher

Chelsea ka vendosur se çfarë do bëjë me Gallagher

Sipas Daily Mail, Chelsea po planifikon bisedime me Conor Gallagher për të ardhmen e tij afatgjatë.

Mesfushori po hyn në 18 muajt e fundit të kontratës së tij aktuale me Blutë – dhe klubi londinez është shquar për vendosmërinë e tyre për të shmangur situata të tilla që nga marrja nën pronësi e kloubit nga Todd Boehly.

Chelsea në fakt është i kënaqur me formën e Gallagher. 23-vjeçari ka nisur të gjitha ndeshjet, përveç një ndeshjeje këtë sezon, duke qenë kapiten i skuadrës në mungesë të Reece James dhe Ben Chilwell.

Lampard ka gjetur klubin e ri - por me vete i do edhe tre yje të Chelseat
Lexo po ashtu Lampard ka gjetur klubin e ri - por me vete i do edhe tre yje të Chelseat

Mauricio Pochettino është gjithashtu një mbështetës i dukshëm i Gallagher, i cili dëshironte ta mbante atë edhe pse Chelsea ishte i hapur për të pranuar oferta nga West Ham dhe Tottenham gjatë verës.

Megjithatë, duket se mesfushori do të përballet me një zgjedhje: ose të nënshkruajë një kontratë të re afatgjatë ose të dalë në shitje.

Ai natyrisht se pritet të rinovojë, shkaku që është lojtar i akademisë dhe është shumë i lumtur me trajtimin në klub. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Lista me 14 lojtarë të Liverpoolit tani janë të lirë për të thyer rregullin e rreptë të Klopp

Lista me 14 lojtarë të Liverpoolit tani janë të lirë për të thyer rregullin e rreptë të Klopp

Premier League
Zbulohet hapi i ardhshëm i Xavit pas largimit nga Barcelona në fund të sezonit

Zbulohet hapi i ardhshëm i Xavit pas largimit nga Barcelona në fund të sezonit

La Liga
Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Premier League
Qeveria spanjolle i detyrohet Dani Alvesit 1.2 milion euro, paratë mund të përdoren për të orkestruar lirimin nga burgu

Qeveria spanjolle i detyrohet Dani Alvesit 1.2 milion euro, paratë mund të përdoren për të orkestruar lirimin nga burgu

Ndërkombëtare
Katër 'bomberët' që Chelsea ndjekë për sezonin e ardhshëm - secili më i mirë se tjetri

Katër 'bomberët' që Chelsea ndjekë për sezonin e ardhshëm - secili më i mirë se tjetri

Premier League
Mega ofertë nga gjiganti evropian për Alonson - 23 milionë euro pagë në vit

Mega ofertë nga gjiganti evropian për Alonson - 23 milionë euro pagë në vit

Bundesliga
Kalo në kategori