LAJMI I FUNDIT:

Chelsea heq dorë nga Lukaku, kthen vëmendjen kah Messi?

Chelsea heq dorë nga Lukaku, kthen vëmendjen kah Messi?

Chelsea thuhet se është gati t’i afrohet Lionel Messit, gjë që mund të ndikojë në ofertën e tyre për Romelu Lukakun e Interit.

Lajmi tronditës mbrëmjen e djeshme se Messi nuk do të nënshkruante një kontratë të re me Barcelonën shkaktoi trazira në tregun e transferimeve.

Manchester City njoftoi përmes trajnerit Pep Guardiola sot se ata as nuk do të përpiqen të marrin Messin, sepse ata sapo nënshkruan me Jack Grealish për 120 milionë euro nga Aston Villa.

Guardiola dhe Pochettino flasin për një transferim të mundshëm të Messit
Lexo po ashtu Guardiola dhe Pochettino flasin për një transferim të mundshëm të Messit

Tani gazeta spanjolle Diario AS pohon se Chelsea do të jetë në garë me një propozim për Messin dhe ka kërkuar një takim urgjent me përfaqësuesit e tij.

Kjo mund të ndikojë në ndjekjen e sulmuesit të Interit, Lukaku, veçanërisht pasi Nerazzurrët po duan ofertë vetëm me para, duke refuzuar emra shkëmbimesh lojtarësh si Marcos Alonso, Emerson Palmieri ose Davide Zappacosta.

Sidoqoftë, burime të shumta janë të sigurta se Paris Saint-Germain mbetet favoriti për të nënshkruar me Messin, ku ai do të ribashkohej me ish-shokun e Barcelonës, Neymar. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
LIVE: Shqipëri-Kroaci, gjithçka rreth ndeshjes së kuqezinjve ndaj kroatëve në Euro 2024

LIVE: Shqipëri-Kroaci, gjithçka rreth ndeshjes së kuqezinjve ndaj kroatëve në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
Shqipëri – Kroaci, formacione zyrtare: Sylvinho me dy ndryshime

Shqipëri – Kroaci, formacione zyrtare: Sylvinho me dy ndryshime

Kombëtarja e Shqipërisë
Babai i tyre është kroat, dhe nëna shqiptare: Karla dhe Noah parashikojnë rezultatin e ndeshjes

Babai i tyre është kroat, dhe nëna shqiptare: Karla dhe Noah parashikojnë rezultatin e ndeshjes

Ndërkombëtare
Mbappe poston mesazh të fshehtë me gjashtë fjalë mes frikës për përfshirjen e tij në Euro 2024

Mbappe poston mesazh të fshehtë me gjashtë fjalë mes frikës për përfshirjen e tij në Euro 2024

Përfaqësueset
Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Përfaqësueset
“Vëllai pranë vëllait, shqiptari pranë kroatit”: Dashuria dhe miqësia përhapet në Hamburg përpara ndeshjes

“Vëllai pranë vëllait, shqiptari pranë kroatit”: Dashuria dhe miqësia përhapet në Hamburg përpara ndeshjes

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori