LAJMI I FUNDIT:

Chelsea është gati ta lejoj huazimin e Timo Werner

Chelsea është gati ta lejoj huazimin e Timo Werner

Timo Werner duket se do të largohet nga Chelsea pas dy viteve qëndrim në Londër.

Reklama

Sulmuesi gjerman nuk ka arritur të përshtatet me futbollin anglez dhe largimi i tij duket i pashmangshëm, pasi ai nuk bën pjesë në planet e trajnerit Thomas Tuchel.

Ka qenë vet tekniku gjerman që i ka konfirmuar bashkëkombësit të tij se duhet të gjej një klub pasi nuk do të ketë hapësira për të në sezonin e ri.

Fabrizio Romano ka njoftuar tani se Chelsea është gati ta lejoj largimin e Wernerit edhe si huazim, me klubin që do t’i marrë shërbimet e tij do ta ketë mundësinë e blerjes në fund të sezonit.

“Chelsea është gati ta lë Timo Wernerin të largohet në formë huazimi dhe mund të përfshijë gjithashtu një opsion blerjeje. Ai është në listën e dëshirave të Juventusit dhe RB Leipzig”.

“Ndërkohë Newcastle United nuk ka hapur bisedime të drejtpërdrejta për të nënshkruar me Werner”, ka shkruar Romano.

Interesim për gjermanin kanë shprehur edhe Real Madrid, Borussia Dortmund e Bayern Munich, por ende nuk kanë bërë hapa konkret për të kërkuar zyrtarisht atë. /Telegrafi/