LAJMI I FUNDIT:

Chelsea dhe Unitedi mësojnë çmimin e Osimhen – sulmuesi në formë fantastike do të kushtojë shumë shtrenjtë

Chelsea dhe Unitedi mësojnë çmimin e Osimhen – sulmuesi në formë fantastike do të kushtojë shumë shtrenjtë
(Foto: Getty)

Chelsea dhe Manchester Unitedi thuhet të jenë njoftuar se Napoli do të kërkojë 150 milionë euro për shitjen e Victor Osimhen.

Reklama

Klubet e mëdha nga Liga Premier janë të interesuara për transferimin e sulmuesit, i cili është në forma fantastike këtë sezon me 25 gola të realizuar në të gjitha garat.

Ai i ka ndihmuar Napolit të marshojë drejt titullit të Serie A me 18 pikë më shumë se pozita e dytë, si dhe për t’u kualifikuar për herë të parë në histori në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

(Foto: Getty)

Falë lojës së tij, 24-vjeçari po josh interesimin e klubeve kryesore evropiane, mirëpo Il Mattino bën të ditur se ai do të kushtojë shumë shtrenjtë.

Chelsea ofron Pulisicin dhe 60 milionë euro për yllin e Serie A
Lexo po ashtu Chelsea ofron Pulisicin dhe 60 milionë euro për yllin e Serie A

Zyrtarët e Napolit të udhëhequr nga presidenti Aurelio De Laurentiis nuk do t’i nisin bisedimet për një shumë më të ulët se 150 milionë euro për lojtarin që ka kontratë deri në vitin 2025. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Sadio Mane, Paul Pogba dhe 19 nënshkrimet tjera më zhgënjyese të sezonit nga top ligat evropiane

Sadio Mane, Paul Pogba dhe 19 nënshkrimet tjera më zhgënjyese të sezonit nga top ligat evropiane

Ndërkombëtare
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Inteligjenca Artificiale parashikon se kë ka më shumë gjasa të nënshkruajë Man Utd këtë verë, krijon një listë me nëntë lojtarë

Inteligjenca Artificiale parashikon se kë ka më shumë gjasa të nënshkruajë Man Utd këtë verë, krijon një listë me nëntë lojtarë

Premier League
Plotë 15 lojtarë mund të largohen nga Chelsea – situata e secilit prej tyre dhe çmimi i vendosur nga klubi

Plotë 15 lojtarë mund të largohen nga Chelsea – situata e secilit prej tyre dhe çmimi i vendosur nga klubi

Premier League
Mësohet se për sa kohë UEFA mund ta ndalojë Juventusin nga garat evropiane

Mësohet se për sa kohë UEFA mund ta ndalojë Juventusin nga garat evropiane

Ndërkombëtare
La Liga do të japë javën e ardhshme vendimin për lejen e Barcelonës për të nënshkruar me lojtarë të rinj

La Liga do të japë javën e ardhshme vendimin për lejen e Barcelonës për të nënshkruar me lojtarë të rinj

La Liga
Kalo në kategori