Nabil Fekir është duke kaluar nëpër një formë të shkëlqyer.

Sulmuesi i talentuar francez ka vazhduar duke shënuar gola e duke dhuruar asistime edhe këtë edicion me fanellën e Lyonit.

Në 10 takime në të gjitha garat, Fekir ka shënuar katër gola dhe ka asistuar në katër të tjerë.

Kjo ka bërë që dy gjigantët evropian, Chelsea dhe Bayern Munich të futën fuqishëm në garë për të.

Nabil Fekir (Photo by Richard Heathcote/Getty Images)

25-vjeçari ka shprehur haptazi dëshirën për tu larguar nga Lyon për të luajtur në një skuadër më të madhe.

Lyon duket se nuk do ta pengojë largimin e tij, pasi tanimë i ka caktuar edhe çmimin e largimit.

Sipas L’Equipe, krerët e klubit francez do ta lënë të lirë të largohet ylli i tyre nëse paguhen 70 milionë euro.

Fekir gjatë verës ishte afër kalimit në Liverpool, por në fund dështuan negociatat mes dy klubeve. /Telegrafi/