Chelsea e mbylli vitin 2017 me një fitore 5-0 ndaj Stoke City.

Golat për Blutë i shënuan Antonio Rudiger (4’), Danny Drinkwater (9’), Pedro (23’), Willian (73’) dhe Davide Zappacosta (90’).

Më i miri në këtë takim ishte Willian, braziliani përveç golit, bëri dhe një paraqitje fantastike duke dhuruar dy asistime.

Përveç golashënuesve me notë të lartë u vlerësuan edhe Marco Alonso, Gary Cahill dhe Thibaut Courtois.

Për mysafirët më i miri ishte Ramadan Sobhi, ndërsa më poshtë keni notat e lojtarëve nga të dy skuadrat.

Chelsea:

Stoke:

/Telegrafi/