LAJMI I FUNDIT:

Chelsea 1-0 Southampton, notat e lojtarëve

Chelsea 1-0 Southampton, notat e lojtarëve
Marcos Alonso duke festuar golin me Tiemoue Bakayoko (Getty Images)

Chelsea fitoi me rezultat 1-0 ndaj Southamptonit n ë Ligën Premier.

Reklama

Goli i vetëm në takim u shënua nga Marcos Alonso në kohën shtesë të pjesës së parë.

Pas spanjollit më i miri ishte Willian dhe pastaj Eden Hazard dhe Tiemoue Bakayouko.

Më i miri për mysafirët ishte portieri Fraser Forster.

Ndeshja e ardhshme e Bluve është ndaj Evertonit, ndërsa më poshtë keni notat e lojtarëve. /Telegrafi/

Chelsea:

Southampton:

Në trend Sport

Më shumë
Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Ndërkombëtare
Vaki kosovare, shembet tribuna e stadiumit në Prizren vetëm katër vite pas përurimit

Vaki kosovare, shembet tribuna e stadiumit në Prizren vetëm katër vite pas përurimit

Sport vendor
Dominik Szoboszlai zbulon një gjë që Liverpool duhet të ndalojë së bëri

Dominik Szoboszlai zbulon një gjë që Liverpool duhet të ndalojë së bëri

Premier League
Festival golash në “Allianz Arena”, Bayerni mposht ekipin e Bochumit

Festival golash në “Allianz Arena”, Bayerni mposht ekipin e Bochumit

Bundesliga
La gjurmë të mëdha në Serie A, por sot nuk 'njihet' edhe pse është një biznesmen i suksesshëm

La gjurmë të mëdha në Serie A, por sot nuk 'njihet' edhe pse është një biznesmen i suksesshëm

Serie A
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Kalo në kategori