LAJMI I FUNDIT:

Celta Vigo përballet me Atletico Madridin, formacionet zyrtare

Celta Vigo përballet me Atletico Madridin, formacionet zyrtare

Celta Vigo dhe Atletico Madrid do të përballen në Estadio de Balaídose në kuadër të xhiros së 21-të në La Liga.

Reklama

Dy skuadrat kanë objektiva krejtësisht të kundërta, me vendasit që kërkojnë t’i shmangën rënies, derisa mysafirët duan të përfundojnë në top katërshe.

Celta Vigo ka marrë dy fitore në dy ndeshjet e fundit për t’i ikur pozitës së parafundit në tabelë dhe kërkon të vazhdoj me rezultate pozitive.

Në anën tjetër Los Colchoneros pas barazimit në derbin madrilen ndaj Getafes synojnë të rikthehen te fitorja.

Formacionet zyrtare:

Celta Vigo: Villar, Mingueza, Aidoo, Renato, alan, Carles, Beltran, Gabri, Luca, Aspas, Larsen.

Altetico Madrid: Oblak, Molina, Savic, Hermoso, Reinildo, Llorente, De Paul, Koke, Barrios, Morata, Griezmann.

/Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Ibrahimovic zgjedh 11-shen më të mirë me bashkëlojtarët që ka luajtur, emëron edhe veten pjesë të formacionit

Ibrahimovic zgjedh 11-shen më të mirë me bashkëlojtarët që ka luajtur, emëron edhe veten pjesë të formacionit

Ndërkombëtare
Lionel Messi refuzon ofertën marramendëse të Al-Hilal, do t'i bashkohet Inter Miamit në MLS

Lionel Messi refuzon ofertën marramendëse të Al-Hilal, do t'i bashkohet Inter Miamit në MLS

Ligat tjera
Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Ligat tjera
Liverpooli nënshkruan me Mac Allister për një tarifë shumë më të ulët se sa përflitej, ka mbetur vetëm edhe zyrtarizimi

Liverpooli nënshkruan me Mac Allister për një tarifë shumë më të ulët se sa përflitej, ka mbetur vetëm edhe zyrtarizimi

Premier League
Messi u kërkon klubeve tjera ta ndihmojnë për të nënshkruar me Barcelonën

Messi u kërkon klubeve tjera ta ndihmojnë për të nënshkruar me Barcelonën

La Liga
Pse Interi shpreson që Real Madridi të nënshkruajë me Harry Kane?

Pse Interi shpreson që Real Madridi të nënshkruajë me Harry Kane?

Ndërkombëtare
Kalo në kategori