LAJMI I FUNDIT:

Cech në histori të zezë të evropianëve

Cech në histori të zezë të evropianëve
Reklama

Portieri i Çekisë, Petr Cech, me dy golat e pësuar nga Turqia në fund të Grupit D në Euro 2016, është futur në historinë e zezë të Europianëve.

Portieri i Arsenalit ka pësuar 21 gola në Kampionate Evropiane, më shumë se cilido portier në histori të turneut.

Çekia sot përfundoi ëndrrën në euro 2016 duke mbetur e fundit në Grupin D, pas Kroacisë, Spanjës dhe Turqisë.


Pas këtij kampionati evropian, mediat çeke kanë raportuar se Cech mund të pensionohet nga Kombëtarja e tij.

34-vjeçari ka zhvilluar 119 ndeshje me Kombëtaren çeke dhe është pjesë e saj nga viti 2002. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Alphonso Davies nuk pranon rinovimin me Bayern Munich, e do vetëm gjigantin spanjoll

Alphonso Davies nuk pranon rinovimin me Bayern Munich, e do vetëm gjigantin spanjoll

La Liga
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Autogol i çmendur në Gjermani - portieri i Hamburgut, Fernandes, në mënyrë të çuditshme e godet topin në rrjetën e tij

Autogol i çmendur në Gjermani - portieri i Hamburgut, Fernandes, në mënyrë të çuditshme e godet topin në rrjetën e tij

Bundesliga
“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

Përfaqësueset
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
Chelsea e ka gjetur zëvendësuesin e Pochettinos, ai ka 15 trofe të fituar në karrierë

Chelsea e ka gjetur zëvendësuesin e Pochettinos, ai ka 15 trofe të fituar në karrierë

Premier League
Kalo në kategori