Atletico Madridi po shpreson që ta transferojë Edinson Cavanin nga Paris-Saint Germaini në afatin e janarit.

Mundo Deportivo raporton se sulmuesi uruguaian do të transferohet te Los Rojiblancos në afatin e dimrit, vetëm nëse Diego Costa largohet nga skuadra.

‘El Killer’ raportohet se mund të transferohet në Kinë, në mënyrë që t’i hap rrugë kështu transferimit të Cavanit.

Edinson Cavani (Foto: Lintao Zhang/Getty Images/Guliver)

Santiago Arias dhe Sime Vrsaljko mund të jenë dy lojtarët e parë që do të largohen, në mënyrë që të mos kenë probleme me pagën e sulmuesit.

Kontrata e Cavanit skadon në verën e vitit 2020, ndërsa është bërë me dije se ai po e kërkon largimin pas shtatë sezonesh së kaluar në Parkun e Princave.

Cavani shihet si zëvendësues i Ibrahimovicit te La Galaxy Cavani shihet si zëvendësues i Ibrahimovicit te La Galaxy

Uruguaiani deri më tani ka shënuar 195 gola për skuadrën franceze, por është duke e kërkuar një aventurë të re.

Atletico Madridi shpreson që ta transferojë sulmuesin, por rivalizohet edhe nga disa skuadra evropiane./ Telegrafi/