LAJMI I FUNDIT:

Capello: Ronaldo ishte arrogant dhe i pavolitshëm për skuadrën në Botëror

Capello: Ronaldo ishte arrogant dhe i pavolitshëm për skuadrën në Botëror
(Foto: Getty/Twitter)

Fabio Capello e ka cilësuar Cristiano Ronaldon si ‘arrogant’, ndërsa ka këmbëngulur se kapiteni i Portugalisë ishte ‘i pavolitshëm’ për vendin e tij gjatë Kampionatit Botëror në Katar.

Duke reflektuar mbi turneun në një intervistë me agjencinë italiane të lajmeve Corriere Della Sera, ish-trajneri i Anglisë sulmoi gjithashtu portierin e Argjentinës, Emiliano Martinez, duke e etiketuar atë ‘budalla’ pas gjestit të turpshëm në finale.

Duket se ka pasur shumë gjëra të mira nga Katari për strategun italian, por duke folur për largimin e Ronaldos nga turneu, Capello nuk ka treguar simpati.


(Foto: Getty)

“Ronaldo ia solli atë vetes, ndërsa është e turpshme për gjithë atë që ka bërë në karrierën e tij”.

“Si lojtar, askush nuk mund ta vë në dyshim, por ai ishte arrogant. E ofroi veten pa gjetur një klub që do të besonte tek ai; është bërë paksa i pavolitshme për një skuadër”, ka deklaruar ish-trajneri i Real Madridit dhe Juventusit.

Maroku e mposhti Portugalinë (1-0) në çerekfinale të ‘Katar 2022’ duke shkaktuar njërën prej shumë befasive të këtij Botërori, ndërsa Ronaldo u largua nga fusha në lot. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dy vite pasi ‘injoroi’ ofertën e tyre, top ylli i jep dritën e gjelbër Arsenalit ta transferojë atë

Dy vite pasi ‘injoroi’ ofertën e tyre, top ylli i jep dritën e gjelbër Arsenalit ta transferojë atë

Premier League
Heroi i Spanjës në Euro 2024 doli nga berberi për t'u befasuar nga ajo që po shihet në rrugë

Heroi i Spanjës në Euro 2024 doli nga berberi për t'u befasuar nga ajo që po shihet në rrugë

Përfaqësueset
Ekziston që 11 vite dhe u krijua nga disa shokë që po pinin në një lokal - kundërshtari i mundshëm i Chelseat në Ligën e Konferencës

Ekziston që 11 vite dhe u krijua nga disa shokë që po pinin në një lokal - kundërshtari i mundshëm i Chelseat në Ligën e Konferencës

Ligat tjera
Barcelona e gjen në Rusi një tjetër kandidat potencial për ta përforcuar mesfushën

Barcelona e gjen në Rusi një tjetër kandidat potencial për ta përforcuar mesfushën

La Liga
Juventusi i Thiago Mottas me afrimet dhe objektivat kryesorë - formacioni i mundshëm

Juventusi i Thiago Mottas me afrimet dhe objektivat kryesorë - formacioni i mundshëm

Serie A
Klubi i njohur anglez bën thirrje që trajneri i tyre të marrë drejtimin e Anglisë

Klubi i njohur anglez bën thirrje që trajneri i tyre të marrë drejtimin e Anglisë

Ndërkombëtare
Kalo në kategori