LAJMI I FUNDIT:

Capello beson se Real Madridi nuk ka nevojë për Mbappen dhe zbulon pse Jorginho e meriton Topin e Artë

Capello beson se Real Madridi nuk ka nevojë për Mbappen dhe zbulon pse Jorginho e meriton Topin e Artë

Në pjesën e dytë të intervistës së tij me mediumin Il Corriere dello Sport, Fabio Capello ka thënë se ylli i Chelseat dhe Italisë, Jorginho duhet të fitojnë Topin e Artë dhe sugjeroi që Real Madridi nuk ka nevojë të nënshkruajë me Kylian Mbappe.

Reklama

Capello u pyet për mendimet e tij mbi mundësinë që Jorginhon të fitojë Topin e Artë dhe ish-trajneri i Anglisë dhe Milanit beson se ylli i Chelseat e meriton çmimin individual këtë vit.

Reprezentuesi italian u bë kampion evropian për klubin dhe vendin, duke fituar Ligën e Kampionëve me Chelsean dhe Euro 2020 me Italinë.

Jorginho, lojtar më i mirë i vitit nga UEFA
Lexo po ashtu Jorginho, lojtar më i mirë i vitit nga UEFA

“Ai padyshim që meriton të fitojë Topin e Artë, jo vetëm sepse ai fitoi gjithçka, por sepse ai luajti një rol kyç në ato arritje”.

“Unë nuk shoh lojtarë që ishin aq vendimtar sa ai në 2021”, ka thënë fillimisht Capello.

Ish-trajneri i Real Madridit u pyet gjithashtu për mendimet e tij mbi sezonin e Los Blancos me Carlo Ancelotti, i cili humbi dy ndeshjet e fundit kundër Sheriff Tiraspol dhe Espanyolit.

Perez: Në janar presim lajme rreth Mbappes
Lexo po ashtu Perez: Në janar presim lajme rreth Mbappes

“Ata do të kenë nevojë për kohë për të ndërtuar një ekip të fortë, Real Madridit i duhen disa mbrojtës qendrorë, i pashë kundër Mallorcas”.

“Në sulm ata nuk kanë probleme, madje edhe pa Mbappen, ata kanë lojtarë interesantë”, përfundoi italiani. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Ligat tjera
Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur

Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur

Liga e Kampionëve
Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ligat tjera
Aguero: Interi ka një nga sulmet më të mira në Evropë

Aguero: Interi ka një nga sulmet më të mira në Evropë

Liga e Kampionëve
Zidane ka refuzuar PSG-në, në listë tre trajnerë të tjerë

Zidane ka refuzuar PSG-në, në listë tre trajnerë të tjerë

Ligue 1
Xavi flet për mos transferimin e Messit dhe ardhjen e mundshme të Neymarit

Xavi flet për mos transferimin e Messit dhe ardhjen e mundshme të Neymarit

La Liga
Kalo në kategori