LAJMI I FUNDIT:

Calhanoglu ngatërrohet dhe rasti bëhet viral, ndjek vëllanë binjak të D’Ambrosios në rrjetet sociale

Calhanoglu ngatërrohet dhe rasti bëhet viral, ndjek vëllanë binjak të D’Ambrosios në rrjetet sociale

Hakan Calhanoglu ka bërë një ngatërrim në rrjetet sociale, pasi në vend se të ndjek bashkëlojtarin e tij të ri te Interi, Danilo D’Ambrosio, ka ndjekur vëllain e tij, Darion.

Reklama

Calhanoglu ka befasuar të gjithë para disa ditësh kur vendosi të transferohet si lojtar i lirë nga Milani te rivalët e tyre të mëdhenj të qytetit, Interi.

Ylli turk ka filluar tashmë stërvitjet para-sezonale me Interin dhe ka filluar të njoftohet me ambientin dhe bashkëlojtarët.

Calhanoglu: Vetëm Pioli më donte te Milani, Interi më bindi për dy ditë
Lexo po ashtu Calhanoglu: Vetëm Pioli më donte te Milani, Interi më bindi për dy ditë

Megjithatë, jo gjithçka ka shkuar mirë për mesfushorin kreativ, pasi ai ka bërë një ‘gafë’ tashmë.

E gjitha ka ndodhur në rrjetet sociale, kur Calhanoglu në tentim për të ndjekur shokun e tij Danilo D’Ambrosio, e ka ndjekur vëllanë e tij binjak, Dario D’Ambrosion.

Ky moment është shpërndarë nga Dario në rrjetet sociale dhe tashmë është bërë viral duke krijuar edhe shumë të qeshura.

Postimi i Darios

“Sipas meje Hakan Calhanoglu është ngatërruar. Ka dashur ta ndjek Danilon. Pa merak Hakan, nuk je i pari”, ka shkruar Dario në profilin e tij.

Megjithatë, vlen të theksohet se Danilo dhe Dario ngjajnë jashtëzakonisht shumë dhe ngatërrimi i tyre ndodh shpesh në Itali. /Telegrafi/

Dario duke e shikuar nga televizori Danilon

Në trend Sport

Më shumë
Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

La Liga
Rregulli i Ligës Premier që mund të bëjë që ndeshja mes Tottenhamit dhe Liverpoolit të riluhet

Rregulli i Ligës Premier që mund të bëjë që ndeshja mes Tottenhamit dhe Liverpoolit të riluhet

Premier League
Merret vendimi brutal ndaj gjyqtarit që bëri gabimin trashanik në ndeshjen Tottenham-Liverpool

Merret vendimi brutal ndaj gjyqtarit që bëri gabimin trashanik në ndeshjen Tottenham-Liverpool

Premier League
Arsyeja e çuditshme pse Lamine Yamal ‘u zhduk’ për nëntë minuta në ndeshjen Porto-Barcelona

Arsyeja e çuditshme pse Lamine Yamal ‘u zhduk’ për nëntë minuta në ndeshjen Porto-Barcelona

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori