Hakan Calhanoglu refuzoi të shtrëngonte duart me ish-bashkëlojtarin e tij Theo Hernandez para fillimit të ndeshjes ku Interi u përball me Milanin në “San Siro”.

Shikuesit e kanë vërejtur momentin në përshëndetjen tradicionale mes skuadrave.

Calhanoglu ishte bashkëlojtar me Theo Hernandez në kampin kuqezi derisa ai u largua si lojtar i lirë dhe çuditërisht shkoi nëpër te rivali i qytetit për të nënshkruar me rivalët e tyre të mëdhenj në verën e 2021.

Turku kishte qenë në Milan që kur erdhi nga Bayer Leverkusen në 2017.

Ndeshja përfundoi 3-2 për Milanin me dy gola të Rafael Leao dhe një Olivier Giroud. /Telegrafi/

Reklama