LAJMI I FUNDIT:

Cafu vë në pikëpyetje marrëveshjen e Ancelottit me Brazilin

Cafu vë në pikëpyetje marrëveshjen e Ancelottit me Brazilin

Mbrojtësi i djathtë legjendar brazilian, Cafu, ka hedhur dyshime nëse Carlo Ancelotti do t’i bashkohet kombëtares Selecao verën e ardhshme, pasi i skadon kontrata me Real Madridin.

Presidenti i CBF, Ednaldo Rodrigues ka deklaruar publikisht se Ancelotti do të arrijë si trajner verën e ardhshme, por italiani ende nuk e ka konfirmuar publikisht këtë, së fundmi tha se ai do të qëndrojë në Real Madrid dhe se ka një kontratë.


Duke folur për TNT Brasil, në një intervistë të transmetuar nga Marca, Cafu ka vënë në dyshim se pse nuk ka pasur njohje publike për rolin e tij të ardhshëm.

“A keni dëgjuar një intervistë në të cilën ai tha se do të ishte nder të stërvitesha skuadrën braziliane? A jam i nderuar të drejtoj një vend që është pesë herë kampion bote? A jam i nderuar të vesh fanellën që u dha kaq shumë krenari 220 milionë brazilianëve?”, ka thënë fillimisht Cafu.

Merr fund telenovela: Ancelotti do të bëhet trajner i Brazilit
Lexo po ashtu Merr fund telenovela: Ancelotti do të bëhet trajner i Brazilit

Ancelotti ka deklaruar më parë se është ‘shumë i emocionuar’ që Brazili e dëshiron atë, por kjo ishte pak kohë përpara se ndonjë marrëveshje të përflitet në shkurt.

“Cila do të ishte gjëja e parë që do të bënte çdo trajner nëse do të nënshkruante me skuadrën braziliane? Paralajmëron botën se ai do të drejtojë ekipin pesë herë kampion të botës”.

“Jemi i vetmi vend kampion pesë herë në botë. Është një çështje krenarie për këdo që të drejtojë ekipin brazilian. Skuadra braziliane është shumë më e madhe se mënyra se si po e trajtojnë atë”, përfundoi legjenda braziliane.

Tre probleme të mundshme për Ancelottin dhe Real Madridin pas marrëveshjes me Brazilin
Lexo po ashtu Tre probleme të mundshme për Ancelottin dhe Real Madridin pas marrëveshjes me Brazilin

Cafu qartazi nuk mendon se është një përfundim i paramenduar që Ancelotti do t’i bashkohet ekipit brazilian. Një pjesë e arsyes mund të jetë se italiani heziton të konfirmojë ndonjë marrëveshje në rast se dëmton marrëdhëniet në Spanjë.

Ekziston një shans i mirë që Los Blancos të dëshirojnë të vazhdojnë edhe në fund të kontratës së tij, por ndërsa asnjëra nuk e ka pranuar hapur, të tre palët do të mbeten në një gjendje pritjeje paksa nervoze. /Telegrafi/