LAJMI I FUNDIT:

Brazil 2–0 Kosta Rikë: Notat e lojtarëve, shkëlqen Coutinho

Brazil 2–0 Kosta Rikë: Notat e lojtarëve, shkëlqen Coutinho
(Getty Images)

Brazili ka arritur fitoren e parë në Kampionatin Botëror Rusia 2018.

Reklama

Pesë herë kampionët e Botës kanë marrë fitoren në fund të ndeshjes.

Golat për brazilianët i shënuan Philippe Coutinho dhe Neymar.

Ishte ylli i Barcelonës, Philippe që morri notën më të lartë në këtë takim 8.0.

Momenti kur Neymar kërkoi penallti (Getty Images)

Me paraqitje të mirë u dallua edhe Neymar me 8,0 ku notë të njëjtë morri edhe Casemiro.

Ndërkohë nota më e ulët në këtë takim shkoi për mesfushorin anësorë të Kosta Rikës, Oviedo 5,9.

Tek Kosta Rika dëshpëruan edhe mbrojtësit Acosta dhe Gonzales 6.1. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Vjen reagimi nga Armand Duka pas zgjedhjes si zëvendës president i UEFA-s

Vjen reagimi nga Armand Duka pas zgjedhjes si zëvendës president i UEFA-s

Ndërkombëtare
Një tifoz terrorist i Crvena Zvezdës mbeti i vrarë në Kosovë, mediat boshnjake ia zbulojnë identitetin dhe raportojnë për shtyrjen e derbit të Beogradit

Një tifoz terrorist i Crvena Zvezdës mbeti i vrarë në Kosovë, mediat boshnjake ia zbulojnë identitetin dhe raportojnë për shtyrjen e derbit të Beogradit

Ndërkombëtare
E do Barcelona - por Savinho ëndërron të luajë për gjigantin anglez

E do Barcelona - por Savinho ëndërron të luajë për gjigantin anglez

Premier League
Zbulohet përplasja në fund të ndeshjes mes Bellingham dhe Azpilicuetas: Ju nuk mund të flisni për 'Fair-Play'

Zbulohet përplasja në fund të ndeshjes mes Bellingham dhe Azpilicuetas: Ju nuk mund të flisni për 'Fair-Play'

La Liga
Florentino Perez ka një lajm të keq për Ancelottin dhe tifozët e Real Madridit

Florentino Perez ka një lajm të keq për Ancelottin dhe tifozët e Real Madridit

La Liga
Armand Duka zgjidhet zëvendës-president i UEFA-s

Armand Duka zgjidhet zëvendës-president i UEFA-s

Ndërkombëtare
Kalo në kategori