LAJMI I FUNDIT:

Brahim Diaz arrin për testet mjekësore te Milani

Brahim Diaz arrin për testet mjekësore te Milani

Brahim Diaz ka zbarkuar në Milano për të përfunduar një lëvizje dyvjeçare të huazimit në Stadio San Siro.

Reklama

Spanjolli kthehet në klub në formë huazimi dyvjeçar me një mundësi për ta blerë.

Sipas Calciomercato.com, Rossonerët do të paguajnë 3.5 milionë euro për huazimin e tij dhe do të kenë një mundësi për ta bërë lëvizjen e lojtarit të përhershëm për 22 milionë euro në vitin 2023.

Përse kalimi i Brahim Diaz te Milani do të jetë një marrëveshje e mirë për të gjithë
Lexo po ashtu Përse kalimi i Brahim Diaz te Milani do të jetë një marrëveshje e mirë për të gjithë

Sidoqoftë, Real Madrid mund të rinënshkruajë me lojtarin për 27 milionë euro nëse Milan përdor opsionin e tij për të nënshkruar Brahim në një marrëveshje të përhershme.

Brahim arriti në Aeroportin Linate të Milanos në 11:30 të mëngjesit me kohën lokale.

“Unë jam me të vërtetë i lumtur që kthehem”, u tha gazetarëve 21-vjeçari pas mbërritjes në aeroport.

Brahim shënoi shtatë gola dhe dha katër asistime në 39 paraqitje në të gjitha garat me Rossonerët sezonin e kaluar. /Telegrafi/