LAJMI I FUNDIT:

Përse kalimi i Brahim Diaz te Milani do të jetë një marrëveshje e mirë për të gjithë

Përse kalimi i Brahim Diaz te Milani do të jetë një marrëveshje e mirë për të gjithë

Brahim Diaz ka vendosur të ribashkohet me Milanin nga Real Madrid në një marrëveshje huazimi dy-vjeçar. Lojtari do të mbërrijë në Itali këtë fundjavë dhe do të takohet me ekipin e Stefano Piolit, të cilin ai tashmë ka luajtur po ashtu si i huazuar në sezonin e kaluar.

Reklama

Kjo mund të jetë një lëvizje e mirë si për Milanin dhe Real Madridin, ashtu edhe për lojtarin.

Këtu, keni një vështrim se si përfitojnë të gjitha palët.

Lojtari

Brahim është edhe protagonist edhe ai që përfiton më shumë. Ai do të marrë minuta në një ekip të madh dhe gjithashtu do të marrë fanellën me numrin 10 që kishte Hakhan Calhanoglu.

Rossonerët i besojnë Diazit dhe kjo është gjëja e parë që i riu nga Malaga donte të dinte.

Milani

Klubi mori atë që donin. Pioli i beson atij dhe ata e morën Brahim për një tarifë të vogël.

Ata kanë dy vjet për të marrë nga lojtari, që me talentin e tij mund t’u ndihmojë në Ligën e Kampionëve.

Real Madrid

Real Madrid do të marrë afër katër milionë euro për huazimin. Ndërsa ata nuk kanë marrë ende atë që kanë paguar për Brahimin – e cila ishte 17 milionë euro.

Los Blancos gjithashtu kanë mundësinë ta rikthejnë lojtarin pas një sezoni, siç bënë me Martin Odegaard. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Drejtori në largim i Barcelonës zbulon se çfarë po ndodhë me rastin e Messit

Drejtori në largim i Barcelonës zbulon se çfarë po ndodhë me rastin e Messit

La Liga
Si e kishte parashikuar saktë nëna e ndjerë e Adriano Gallianit rrugëtimin e Monzas për në Serie A

Si e kishte parashikuar saktë nëna e ndjerë e Adriano Gallianit rrugëtimin e Monzas për në Serie A

Serie A
Pochettino e do njërin ndër yjet më të mëdhenj të Real Madridit te Chelsea

Pochettino e do njërin ndër yjet më të mëdhenj të Real Madridit te Chelsea

Premier League
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Vetëm 15 vjeç, por talenti i Barcelonës ka shënuar njërin ndër golat më të bukur të këtij sezoni

Vetëm 15 vjeç, por talenti i Barcelonës ka shënuar njërin ndër golat më të bukur të këtij sezoni

La Liga
Quincy Promes përballet me burg për importimin e 1370 kilogramëve kokainë në vlerë prej 75 milionë eurove

Quincy Promes përballet me burg për importimin e 1370 kilogramëve kokainë në vlerë prej 75 milionë eurove

Ndërkombëtare
Kalo në kategori