LAJMI I FUNDIT:

Boksieri gjerman në gjendje kritike, u qëllua në qafë nga bandat në Berlin

Boksieri gjerman në gjendje kritike, u qëllua në qafë nga bandat në Berlin

Boksieri i pamposhtur gjerman Ibrahim Ayada u qëllua në qafë në Berlin dhe ndodhet në gjendje kritike.

Ayada po kthehej në shtëpi në orët e para të mëngjesit të sotëm ndërsa dy persona qëlluan në drejtim të makinës disa herë dhe një nga plumbat e kishte qëlluar atë në qafë, raporton Bild.

Sulmuesit u larguan dhe Ayada iu dha ndihma e parë nga punonjësit e hotelit që ndodhet përballë vendin ku jeton.

Foto: Spreepicture

Menjëherë në vendngjarje ka dalë edhe policia, e cila ka konstatuar se sulmuesit kishin gjuajtur tre fishekë. Ayada u dërgua në spital dhe iu nënshtrua një operacioni urgjent, por mbetet në gjendje kritike.

Supozohet se ishte një përballje mafioze sepse Ayada shpesh shihej me një nga bandat kryesore në Berlin.

Gjatë karrierës së tij ai boksoi në kategorinë super të mesme dhe arriti të njëjtin numër fitoresh në nëntë përballje. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Bundesliga
Bayern Munichu merr vendim përfundimtar për trajnerin Thomas Tuchel

Bayern Munichu merr vendim përfundimtar për trajnerin Thomas Tuchel

Bundesliga
Modric i ka vendosur vetes një objektiv pas largimit nga Real Madridi

Modric i ka vendosur vetes një objektiv pas largimit nga Real Madridi

La Liga
Barcelona e zemëruar me trajnerin e tyre për promovimin e lojërave të fatit

Barcelona e zemëruar me trajnerin e tyre për promovimin e lojërave të fatit

La Liga
Revolucion i thellë te Bayerni - vetëm katër lojtarë e kanë vendin e sigurt

Revolucion i thellë te Bayerni - vetëm katër lojtarë e kanë vendin e sigurt

Bundesliga
Fabrizio Romano jep përditësim mbi njoftimin e Real Madridit për marrëveshjen me Mbappen

Fabrizio Romano jep përditësim mbi njoftimin e Real Madridit për marrëveshjen me Mbappen

Ndërkombëtare
Kalo në kategori