LAJMI I FUNDIT:

Blogerja Chiara Ferragni dhe reperi Fedez mbledhin mbi tre milionë euro për luftën ndaj coronavirusit

Blogerja Chiara Ferragni dhe reperi Fedez mbledhin mbi tre milionë euro për luftën ndaj coronavirusit
Chiara Ferragni dhe Fedez (Foto: Pietro S. D'Aprano/Getty Images for Prada)

Blogerja e njohur italiane, Chiara Ferragni dhe bashkëshorti i saj, reperi Fedez, po bëjnë pjesën e tyre për të luftuar krizën ndaj coronavirusit.

Reklama

Të hënën, çifti, përmes një donacioni personal prej 100,000 eurosh, ndihmuan në mbështetjen e spitalit San Raffaele në ndihmë të trajtimit të rasteve me virusin vdekjeprurës.

“Shpresojmë që kjo iniciativë të rrisë ndërgjegjësimin midis njerëzve ndaj krizës aktuale – coronavirusit, e cila po prek të gjithë ne”, kanë thënë Ferragni dhe Fedez në një deklaratë.

Chiarra Ferragna (Foto: Instagram)

Projekti, i arritshëm në ‘gofundme.com/f/coronavirus-terapia-intesiva’, u zhvillua në bashkëpunim me Alberto Zangrillo, drejtues i departamentit të kujdesit kardiovaskular dhe të përgjithshëm të spitalit Milanese. Përmes lidhjes, çdokush mund të dhurojë, duke filluar nga 5 euro.

Të gjitha lajmet nga Chiara Ferragni
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Chiara Ferragni

“Ky është një kontribut konkret, të cilin ne e vlerësojmë jashtëzakonisht shumë dhe që shpresojmë se mund të jetë një shembull për shumë njerëz”, tha Zangrillo.

“Ne vazhdojmë betejën tonë, të cilën do ta fitojmë, kundër kësaj urgjence të jashtëzakonshme, ku kujdesi intensiv është shansi i vetëm për të kuruar pacientët më të prekur [nga virusi]”, vazhdon më tej ai.

Ferragni azhurnoi 18.6 milionë ndjekësit e saj në Instagram duke njoftuar se ata kishin mbledhur gjithsej dy milionë euro për kauzën.

Bulgari, Dolce & Gabbana, Versace, LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton, Kering, Alibaba, L’Oréal, Estée Lauder Cos Inc., Shiseido Co. Ltd dhe Swarovski janë gjithashtu ndër kompanitë që kanë bërë donacione për të mbështetur luftën kundër virusit. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Rita Ora dhe Taika Waititi shkëlqejnë në një fotosesion për Vogue Australia - zbulojnë detaje rreth romancës dhe martesës së tyre

Rita Ora dhe Taika Waititi shkëlqejnë në një fotosesion për Vogue Australia - zbulojnë detaje rreth romancës dhe martesës së tyre

Magazina
Me fotografi provokuese nga pushimet, Enca thotë se ka rënë në dashuri me shokun e saj më të mirë

Me fotografi provokuese nga pushimet, Enca thotë se ka rënë në dashuri me shokun e saj më të mirë

Magazina
Bukuroshja nga Kosova, Mejreme Hajdaraj bën krenarë shqiptarët duke fituar në Egjipt kurorën e 'Miss Elite World 2023'

Bukuroshja nga Kosova, Mejreme Hajdaraj bën krenarë shqiptarët duke fituar në Egjipt kurorën e 'Miss Elite World 2023'

Magazina
Bebe Rexha tregon barkun e shëndoshur: Jam në epokën time të shtimit në peshë dhe çfarë?

Bebe Rexha tregon barkun e shëndoshur: Jam në epokën time të shtimit në peshë dhe çfarë?

Magazina
Fitoi çmimet për ‘aktoren’ dhe ‘aktorin’ më të mirë - si arriti ta thyejë kategorinë gjinore të festivaleve “Virgjëresha Shqiptare”, Rinë Krasniqi?

Fitoi çmimet për ‘aktoren’ dhe ‘aktorin’ më të mirë - si arriti ta thyejë kategorinë gjinore të festivaleve “Virgjëresha Shqiptare”, Rinë Krasniqi?

Butrint Avdyli
Rita Ora mahnit me linjat trupore në fotografitë e reja nga palestra

Rita Ora mahnit me linjat trupore në fotografitë e reja nga palestra

Magazina
Kalo në kategori