Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) së bashku me sponsorin e Superligës, Bankën Kombëtare Tregtare, BKT Kosova, vazhdojnë të ndajnë çmimin “YLLI I JAVËS”, për lojtarin më të mirë të xhiros.

“YLLI I JAVËS” për xhiron e 21-të në BKT Superligën e Kosovës është shpallur futbollisti nga radhët e Ballkanit, Blend Baftiu

Mesfushori me tipare sulmuese i portokallezinjve ishte lojtari më i mirë i ndeshjes në fitoren bindëse që skuadra e tij e arriti në shtëpi ndaj Ulpianës, me rezultat 3:0.

Ballkani merr tri pikët përballë Ulpianës dhe vazhdon t'i prijë kampionatit Ballkani merr tri pikët përballë Ulpianës dhe vazhdon t'i prijë kampionatit

Ai shënoi një gol dhe asistoi në golin tjetër, derisa tregoi formë të mirë gjatë tërë ndeshjes, duke e ndihmuar Ballkanin që ta realizojë fitoren e 12-të në këtë edicion.

Reklama

Kjo fitore ia ka mundësuar njëherësh Ballkanit që ta ruajë pozitën e parë në renditje në BKT Superligës së Kosovës me 42 pikë.

Reklama

Çmimin “Ylli i javës” për futbollistin e talentuar të Ballkanit, Blend Baftiu e ndau Fisnik Morina, menaxher i degës së BKT-së në Fushë Kosovë.