Athletic Bilbao dhe Barcelona kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në La Liga.

Katalunasit janë mysafirë të baskëve në ndeshjen e vlefshme për javën e 23-të në La Liga, e cila zhvillohet nga ora 20:45 në San Mames.

Skuadra e Ernesto Valverdes vjen në këtë ndeshje pas një barazimi në shtëpi ndaj Valencias dhe pret t’i kthehet fitores pikërisht ndaj Bilbaos.

Në anën tjetër, vendasit kanë formë të luhatshme në ndeshjet e fundit dhe do të ishin të kënaqur edhe me një pikë nga kjo ndeshje.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme, ku Lionel Messi kthehet nga minuta e parë.

Bilbao: Herrerin; Martinez, Yeray, Benat, Williams, Berchiche, Susaeta, Dani Garcia, De Marcos, Raul Garcia, Balenziaga

Barcelona: Ter-Stegen; Semedo, Pique, Lenglet, Roberto; Rakitic, Busquets, Vidal; Messi, Suarez, Coutinho. 

/Telegrafi/