LAJMI I FUNDIT:

Beyonce dhe Jay-Z me pushime në Kroaci

Beyonce dhe Jay-Z me pushime në Kroaci

Beyonce dhe Jay-Z janë larguar nga Kroacia këto ditë. Çifti i famshëm po lundronin Adriatikun këtë verë në jahtin e tyre luksoz me gjatësi 107 metra. Jahti i quajtur Lana hodhi spirancën këtë pasdite në Gjirin e Župa, në jug të Dubrovnikut, dhe Beyonce dhe Jay-Z morën nisjen e jahtit me një shofer në pritje përpara se të shkonin drejt Aeroportit të Dubrovnikut.

Reklama

Ky nuk është udhëtimi i parë i dyshes në Kroaci, shkruan The Dubrovnik Times.

Në vitin 2009 ata ecën rrugëve të Qytetit të Vjetër të Dubrovnikut dhe gjithashtu kryqëzuan Adriatikun dhe u panë duke u argëtuar përpara qytetit me mure të Dubrovnikut. Atë vit ata gjithashtu vizituan qytetin piktoresk të Cavtat.

Foto: Mark Thomas

Këtë herë ata u paraqitën në Kroaci si vendndodhja për festën e 39-të të ditëlindjes së Beyoncet. Çifti u pa duke shijuar një drekë romantike në një ishull afër ishullit Galešnjak në formë zemre.

Beyonce dhe Jay-Z festuan në një stil të shkëlqyeshëm me lule të shumta përreth çiftit. Sigurisht që një mori rojesh sigurie ishin pranë për t’u siguruar që askush të mos shqetësonte palën e famshme dhe vaktin e tyre të ditëlindjes.

Foto: Mark Thomas

Dhe ky pushim veror në Kroaci ishte një luks në bordin e jahtit Lana. Me një ekuipazh prej 31 personash dhe dhomë për 12 mysafirë, Lana është kulmi i luksit. Dhe në spirancën në Gjirin e Zupa kur perëndoi dielli i shtatorit, ajo sigurisht bëri një përshtypje të madhe.

Beyonce dhe Jay-Z nuk janë të vetmit të famshëm që lundrojnë në ujërat e Dubrovnikut këtë sezon veror.

Foto: Mark Thomas

Sir Rod Stewart, Magic Johnson dhe Owen Wilson janë parë gjithashtu duke shijuar pamjet dhe tingujt e perlës së Adriatikut këtë vit. /Telegrafi/