Betisi fiton në Camp Nou spektaklin e golave ndaj Barcelonës dhe Messit

Real Betis (Foto: Alex Caparros/Getty Images/Guliver)

Barcelona është mposhtur në shtëpi nga Real Betisi me rezultat 3-4 në ndeshjen e vlefshme për javën e 12-të të La Ligas.

Blaugranët nuk kanë arritur të vazhdojnë serinë e fitoreve në kampionat, pasi edhe pse me Lionel Messin e kthyer në skuadër, janë mposhtur nga Betisi.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me lojë më të mirë të mysafirëve të Betisit, të cilët shënuan edhe dy gola.

Junior Firpo (Foto: Alex Caparros/Getty Images/Guliver)

Goli i parë i ndeshjes erdhi në minutën e 20-të të ndeshjes dhe ishte Firpo Junior, i cili shënoi për epërsinë 0-1.

Betisi gjeti golin edhe në minutën e 34-të me anë të Joaquin që shënoi për 0-2 pas një aksioni të mirë të ekipit të tij.

Festa e Joaquin (Foto: Alex Caparros/Getty Images/Guliver)

Në pjesën e dytë, ndeshja ishte më e baraspeshuar dhe të dyja skuadrat arritën të shënojnë nga dy gola.

Ishte Lionel Messi, i cili ngushtoi epërsinë në 1-2 në minutën e 68-të pasi u tregua i saktë nga pika e bardhë.

Messi u rikthye me gol (Foto: Alex Caparros/Getty Images/Guliver)

Megjithatë, gëzimi i Barcelonës zgjati vetëm tre minuta pasi Giovani Lo Celso qoi epërsinë në 1-3 pas një gabimi të Andre Ter Stegen.

Pas këtij goli, Barcelona u kthye në lojë me një gol nga afërsia të Arturo Vidal (79′) që shënoi për 2-3, por Sergio Canales (83′) shpejt riktheu epërsinë në 2-4.

Kur pritej ndeshja të përfundonte, Barcelona gjeti edhe një gol me Messin (90+), i cili vulosi rezultatin përfundimtar dhe fitoren e Betisit me rezultat 3-4.

Pas kësaj humbje, Barcelona mbetet ende lider me 24 pikë, ndërsa Betisi zë vendin e 12-të me 16 pikë.

Në ndeshjen e radhës, Blaugranët udhëtojnë te Atletico Madridi, ndërsa edhe Betisi luan në udhëtim te Villarreali. /Telegrafi/

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Barcelona kërkon që El Clasico të riluhet, kërkesë jo e rrallë për këtë edicion – pasi një tjetër derbi në Evropë ishte të njëjtës rrugë

Bayerni shokon të gjithë me trajnerin i cili do ta drejtojë ekipin sezonin e ardhshëm

Një rast identik si ai i Yamal ka ndodhur edhe në Ligën Premier – por a u pranua goli?

Edhe po të shënonte Yamal, sërish Barcelonës nuk do t'i pranohej goli - mediumi spanjoll sqaron skenarin

PSG-ja janë të vendosur për ta zëvendësuar Mbappen me top yllin e Barcelonës pas largimit