Karim Benzema pati një sezon mjaft spektakolar në 2021/22.

Francezi ishte integral pasi Real Madridi fitoi La Ligën dhe Ligën e Kampionëve.

Reklama

Ai shënoi 27 gola në nivelin më të lartë të Spanjës dhe shënoi 15 gola në 12 ndeshje të Ligës së Kampionëve.

Më në fund zbulohen "super ushqimet" që konsumojnë yjet e futbollit si, Ronaldo, Messi, Benzema e të tjerë Më në fund zbulohen "super ushqimet" që konsumojnë yjet e futbollit si, Ronaldo, Messi, Benzema e të tjerë

Shkëlqimi i tij e ka parë atë të dalë si favoriti dërrmues për të fituar Topin e Artë 2021/22.

Benzemas iu dha një pushim i zgjatur gjatë verës dhe së fundmi u bashkua me Real Madridin për turneun e tyre në Shtetet e Bashkuara.

Dhe nuk i është dashur shumë kohë për të dhuruar spektakël edhe njëherë në seancat stërvitëse.

Reklama

Janë shfaqur pamjet e Benzemës duke prodhuar një prekje të çmendur dhe përfundim për të vënë në siklet shokun e skuadrës Alvaro Odriozola. /Telegrafi/

Reklama