0Shares

Mesfushori algjerian, Nabil Bentaleb mund të rikthehet në kampionatin anglez.

Pasi është huazuar nga Tottenham Hotspurs te Schalke 04, Bentaleb ka shkëlqyer në futbollin gjerman.

Por e ardhmja e tij duket përsëri në Angli, por jo te Tottenham Hotspurs.

Janë dy skuadrat e njohura angleze, Liverpool dhe Manchester United që po e dëshirojnë yllin algjerian.

22-vjeçari ka shkëlqyer me katër gola dhe katër asistime me fanellën e Schalke 04.

United dhe Liverpool janë të gatshme të shpenzojnë për transferimin e algjerianit në radhët e veta.

Sipas medieve angleze, Tottenham dëshiron ta kthejë në skuadër lojtarin, mirëpo në rast se vije një ofertë prej 25 milionë funteve, atëherë do ta lënë të lirë. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)