LAJMI I FUNDIT:

“Më bën të kem netë pa gjumë” – LeBron James thotë se nëse nuk do të ishte basketbollist, do të luante në sportin individual më të ndjekur në botë

“Më bën të kem netë pa gjumë” – LeBron James thotë se nëse nuk do të ishte basketbollist, do të luante në sportin individual më të ndjekur në botë

LeBron James konsiderohet si një nga basketbollistët më të mëdhenj të të gjitha kohërave, por sikur gjërat të kishin marrë një drejtim tjetër, amerikani mund të jetë futur në një sport krejtësisht tjetër. Në një episod të emisionit “The Shop nga Uninterrupted” në YouTube, 37-vjeçari foli për mentalitetin e tij fitues elitar, i cili e ka shtyrë atë drejt suksesit të pakrahasueshëm në NBA.

Gjatë asaj bisede, ylli i LA Lakers shprehu dëshirën e tij për të qenë një tenist për shkak të natyrës individuale të sportit dhe që nuk duhet të mbështetet tek askush përveç vetes gjatë garës. “Jam i fiksuar pas saj, me fitoren apo me pozitën. Dhe ajo që më bën të kem netë pa gjumë është kur nuk keni të gjithë që ndihen njësoj në klubin tuaj”, deklaroi ikona.

“Ka raste kur do të doja të isha një lojtar tenisi, ose një lojtar golfi, kur fjalë për fjalë ishte sikur, shiko në pasqyrë, je ti kundrejt vetës”. Për më tepër, James përmendi se si një kulturë fituese është diçka që rritet tek ju dhe me shaka e thotë këtë për lojtarët e ekipeve me mentalitet humbës.

Listohen top 30 sportistët më arrogantë të të gjitha kohërave
Lexo po ashtu Listohen top 30 sportistët më arrogantë të të gjitha kohërave

“Si fjalë për fjalë nuk e them kush është në atë grup, ju mund të keni Jordanin, Shaq, Iverson dhe të keni Jezus Krishtin si trajnerin tuaj, ata do të humbasin”, shtoi James. Komentet e tij u dëgjuan nga ish-tenisti James Blake, i cili postoi një përgjigje në Twitter.

“Sapo dëgjova komentin se @KingJames ndonjëherë dëshiron të luante tenis në vend të kësaj”, tha ai. “Si dikush që ka luajtur tashmë në epokën @rogerfederer @RafaelNadal, faleminderit që zgjodhët basketbollin”.

Do të kishte qenë një detyrë jashtëzakonisht e gjatë për LeBron që të luante kundër dy legjendave, të cilët mburren me Grand Slam të fituar. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Dalin pamjet se çfarë u bënë medaljeve Caicedo dhe Lavia pas humbjes së finales nga Liverpooli

Dalin pamjet se çfarë u bënë medaljeve Caicedo dhe Lavia pas humbjes së finales nga Liverpooli

Premier League
“Çfarë lojtari” - Bellingham i impresionuar nga ylli i Liverpoolit

“Çfarë lojtari” - Bellingham i impresionuar nga ylli i Liverpoolit

Premier League
Zbulohet oferta e 'çmendur' që Man Utd i bëri Mbappes, por francezi do të transferohet te Reali për shumë më pak

Zbulohet oferta e 'çmendur' që Man Utd i bëri Mbappes, por francezi do të transferohet te Reali për shumë më pak

Premier League
Hansi Flick dëshiron dy lojtarë të Manchester United nëse bëhet trajneri i Barcelonës

Hansi Flick dëshiron dy lojtarë të Manchester United nëse bëhet trajneri i Barcelonës

La Liga

"Kjo ishte diçka që nuk e kisha parë në asnjë lojtar deri në atë moment" - drejtori i Barcelonës thekson aftësinë mahnitëse të Ronaldos

Përfaqësueset
Coutinho tregon se kush duhet ta drejtojë Barcelonën mes Klopp dhe Flick

Coutinho tregon se kush duhet ta drejtojë Barcelonën mes Klopp dhe Flick

Bundesliga
Kalo në kategori