LAJMI I FUNDIT:

Belgjika zbardh listën, Januzaj ende po pret (Foto)

Belgjika zbardh listën, Januzaj ende po pret (Foto)

Kombëtarja e Belgjikës ka zbardhur listën e lojtarëve të ftuar për dy ndeshjet e ardhshme.

Reklama

‘Red Devils’, do të takohen me Bosnjen dhe Hercegovinën më 6 tetor ndërsa me Gjibraltarin tri ditë më vonë.

Trajneri spanjoll Roberto Martinez ka grumbulluar 25 futbollistë për këto dy takime të rëndësishme.

Ndërkohë si gjithnjë herëve të fundit, edhe kësaj radhe mungon emri i Adnan Januzajt, i cili nuk po i kthen përgjigje pozitive Kosovës dhe po pret ftesë tjetër nga Belgjika.

Sulmi është reparti më i ngarkuar tek Belgjika, pasi Martinez në këtë fazë ka grumbulluar hiç më pak se nëntë futbollistë. /Telegrafi/

14516333_927856500692422_7845441666651145436_n