LAJMI I FUNDIT:

Bëhet viral momenti i pafat i Solbakken, kur Mourinho e fton dhe e kthen në bankë – trajneri kërkon falje

Bëhet viral momenti i pafat i Solbakken, kur Mourinho e fton dhe e kthen në bankë – trajneri kërkon falje
(Foto: Screenshot/Instagram)

Jose Mourinho ka kërkuar falje në formë shakaje ndaj Ola Solbakken, pasi videoja e momentit të zëvendësimit u bë virale në internet.

Trajneri i Romës e ftoi norvegjezin për ta inkuadruar në lojë kur rezultati ndaj Sampdorias ishte 0-0 në ndeshjen e të dielës.

Mirëpo, në atë çast, Georginio Wijnaldum realizoi me kokë dhe portugezi vendosi të mos e inkuadronte sulmuesin.

Derisa ia shpjegonte taktikat e fundit para se lojtari të hynte në fushë, trajneri e hidhte shikimin kohë pas kohe kah loja dhe në një moment Giallorossët kaluan në epërsi.

Totti e vlerëson lartë Napolin dhe Spallettin, flet edhe për ecurinë e Romës në Evropë
Lexo po ashtu Totti e vlerëson lartë Napolin dhe Spallettin, flet edhe për ecurinë e Romës në Evropë

Reagimi i Mourinhos me gjeste që i thoshte Solbakkenit që të shkonte të ulej, është bërë hit në rrjetet sociale.

Vet trajneri i Romës e ka shpërndarë videon në Instagram me përshkrimin: “Më vjen keq, Ola”. /Telegrafi/

@tntsports

Jose Mourinho was going to make a sub at 0-0… then Wijnaldum scored 😅 #btsport #josemourinho #asroma #seriea #football #soccer

♬ original sound – TNT Sports

Në trend Sport

Më shumë
Anglia e nis me fitore në Euro 2024 dhe merr kryesimin e grupit

Anglia e nis me fitore në Euro 2024 dhe merr kryesimin e grupit

Përfaqësueset
Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

Përfaqësueset
UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

La Liga
Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Përfaqësueset
Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Përfaqësueset
Kalo në kategori