0Shares

Fansat e Manchester United e kanë zgjedhur formacionin më të mirë të skuadrës së zemrës në histori të Ligës Premier.

Red Devils e kanë vënë një sondazh në online ku tifozët kanë mundur të votojnë.

Befasia e madhe vjen në portë, pasi që aty ka zënë vend David de Gea, duke e mposhtur një portier legjenda si Peter Schmeichel.

Vija e fundit është formacion që kanë luajtur edhe së bashku, ndërsa sipas ekspertëve anglez është e pritshme.

Gary Neville në të djathtë, ndërsa qendra u takon Rio Ferdinandit dhe  Nemanja Vidicit.

Në të majtë është Patrice Evra, që fiton në konkurrencë me Denis Irwin.

Dyshja Paul Scholes dhe Roy Keane janë në mesfushë, ndërsa krahëve janë vednsour Ryan Giggs e Cristiano Ronaldo.

Mungon David Beckham, që ishte larguar drejt Real Madridit.

Në sulm mungon Ruud van Nistlerooy, pasi dy vendet janë zënë nga Wayne Rooney dhe Eric Cantona. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)