LAJMI I FUNDIT:

Bayerni me triumf komod ndaj Wolfsburgut

Bayerni me triumf komod ndaj Wolfsburgut
(Foto: Twitter/FC Bayern Munich)

Bayern Munichu ka arkëtuar pikë të reja në Bundesliga duke fituar përballë Wolsburgut (2-0) në Allianz Arena në javën e dytë të kampionatit gjerman.

Sadio Mane e futi topin në rrjetë në minutë e njëzet, mirëpo goli u anulua për pozitë jashtë loje në ndërtimin e aksionit pas ndërhyrjes së VAR-it.


Rezultati u zhbllokua me golin e Jamal Musiala, i cili pranoi një top në qendër jashtë zonës dhe goditja e tij u ndal në rrjetë (33’).

(Foto: Twitter/FC Bayern Munich)

Para se skuadrat të shkonin në pushim (44’), bavarezët e dyfishuan epërsinë me golin e Thomas Muller, i cili u asistua nga Joshua Kimmich.

Gjysma e dytë nuk prodhoi gola dhe skuadra nikoqire iu gëzua fitores komode dhe tri pikëve të reja.

Pas dy javëve të para, Bayern Munichu numëron dy fitore dhe gjashtë pikë në krye të tabelës së Bundesligas, derisa Wolfsburgu ka një barazim dhe një humbje. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Premier League
Xavi e tepron me fjalët që ia ka thënë gjyqtarit pas eliminimit të Barcelonës nga Liga e Kampionëve

Xavi e tepron me fjalët që ia ka thënë gjyqtarit pas eliminimit të Barcelonës nga Liga e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Reagon më në fund Akil Gjakova

Reagon më në fund Akil Gjakova

Xhudo
Rikthehen fjalët e Jose Mourinhos që i tha për Xabi Alonson pas shpalljes së Leverkusenit kampion

Rikthehen fjalët e Jose Mourinhos që i tha për Xabi Alonson pas shpalljes së Leverkusenit kampion

Bundesliga
Araujo, fytyra tragjike: Barcelona 1-4 PSG, notat e lojtarëve

Araujo, fytyra tragjike: Barcelona 1-4 PSG, notat e lojtarëve

Liga e Kampionëve
“Blick” shokon me listën e më të mirëve në histori të Zvicrës: Shaqiri i dyti, Xhaka renditet poshtë

“Blick” shokon me listën e më të mirëve në histori të Zvicrës: Shaqiri i dyti, Xhaka renditet poshtë

Përfaqësueset
Kalo në kategori