LAJMI I FUNDIT:

Bayerni ndërron objektiv, tani duan Wernerin para Sanes

Bayerni ndërron objektiv, tani duan Wernerin para Sanes
Timo Werner dhe Leroy Sane
Reklama

Leroy Sane prej më shumë se një viti po kërkohet nga gjiganti gjerman Bayern Munich.

Kampioni në fuqi i Gjermanisë ishte shumë pranë transferimit të anësorët, por një lëndim i tij në verë bëri që negociatat të bllokohen.


Bayern ishte gati të paguante 100 milionë euro te Manchester City te Sane, por këtë shumë City po kërkon edhe tani për yllin e tyre.

Kjo ka bërë që Bayerni të tërhiqet tani, pasi dyshojnë se Sane pas atij lëndimi të rëndë që e ka lënë jashtë fushave për tetë muaj do të rikthehej në formën e dikurshme.

E përditshmja gjermane Kicker ka raportuar se bavarezët tani duan yllin tjetër gjerman Timo Werner.

24-vjeçari është duke kaluar nëpër një formë të jashtëzakonshme ku në 36 ndeshje në të gjitha garat ka shënuar 27 gola dhe ka bërë 12 asistime.

Werner kushton 80 milionë euro dhe kjo shumë për bavarezët nuk është problem, pasi gjermani luan edhe në pozitën e anësorit, por edhe në atë të sulmuesit qendror.

Ylli i RB Leipzig kërkohet edhe nga skuadra tjera të mëdha si Liverpool, Inter e Real Madrid, por ai do të preferonte një kalim te Bayerni para të gjithave. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
Çfarë i duhet Man United për të siguruar kualifikimin tutje, pas barazimit me Galatasaray?

Çfarë i duhet Man United për të siguruar kualifikimin tutje, pas barazimit me Galatasaray?

Liga e Kampionëve
Alarm te Prishtina 01 në debutimin në Elite Stage të Ligës së Kampionëve në futsall, humbje zhgënjyese ndaj Almatyt

Alarm te Prishtina 01 në debutimin në Elite Stage të Ligës së Kampionëve në futsall, humbje zhgënjyese ndaj Almatyt

Futsall
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Barcelona zbulon stemën e re me kuptim të veçantë

Barcelona zbulon stemën e re me kuptim të veçantë

La Liga
Ronaldo në telashe të mëdha: Ylli portugez është paditur për promovim të kriptomonedhave

Ronaldo në telashe të mëdha: Ylli portugez është paditur për promovim të kriptomonedhave

Ndërkombëtare
Kalo në kategori