LAJMI I FUNDIT:

Bayern Munich theu rekordin e klubit me transferimin e Tolisso, por cilat janë 20 transferimet më të mëdha të këtij klubi (Foto)

Bayern Munich theu rekordin e klubit me transferimin e Tolisso, por cilat janë 20 transferimet më të mëdha të këtij klubi (Foto)

Corentin Tolisso tashmë është një lojtar i Bayern Munich që nga dita e mërkurë.

Mesfushori francez erdhi nga Lyoni te bavarezët për një shumë prej 41.5 milionë eurosh.

Një shifër e cila e bën francezin transferimin më të shtrenjtë në histori të klubit të madh të Bundesligas.

Ndërkohë, Goal ka renditur 19 transferimet e tjera më të shtrenjta të realizuara nga kampionët e Gjermanisë në të kaluarën.

Aty janë emra të jashtëzakonshëm si Ribery e Robben, ndërsa ajo që bën përshtypje është se asnjë lojtarë në histori nuk është blerë mbi 40 milionë euro. /Telegrafi/

20.JEROME BOATENG | Në 2011 nga Manchester City | 13,5 milionë euro

19.MARCELL JANSEN | Në 2007 nga Borussia Mönchengladbach | 14 milionë euro

18.MIROSLAV KLOSE | Në 2007 nga Werder Bremen | 15 milionë euro

17.LUIZ GUSTAVO | Në 2011 nga Hoffenheim | 17 milionë euro

16.ROY MAKAAY | Në 2003 nga Deportivo La Coruna | 19,75 milionë euro

15.NIKLAS SULE | Në 2017 nga Hoffenheim | 20 milionë euro

14.KINGSLEY COMAN | Në 2017 nga Juventus | 21 milionë euro

13.ARJEN ROBBEN | Në 2009 nga Real Madrid | 24 milionë euro

12.THIAGO | Në 2013 nga FC Barcelona | 25 milionë euro

11.FRANCK RIBERY | Në 2007 nga Olympique Marseille | 25 milionë euro

10.MEDHI BENATIA | Në 2014 nga AS Roma | 28 milionë euro

9.DOUGLAS COSTA | Në 2015 nga Shakhtar Donetsk | 30 milionë euro

8.MANUEL NEUER | Në 2011 nga FC Schalke 04 | 30 milionë euro

7.MARIO GOMEZ | Në 2009 nga VfB Stuttgart | 30 milionë euro

6.RENATO SANCHES | Në 2016 nga Lyon | 35 milionë euro

5.MATS HUMMELS | Në 2016 nga Lyon | 35 milionë euro

4.MARIO GOTZE | Në 2013 nga Borussia Dortmund | 37 milionë euro

3.JAVI MARTINEZ | Në 2012 nga lAthletic Bilbao | 40 milionë euro

2.ARTURO VIDAL | Në 2015 nga Juventus | 40 milionë euro

1.CORENTIN TOLISSO | Në 2017 nga Lyon | 41,5 milionë euro

Në trend Sport

Më shumë
Nuk është asgjë e garantuar për Real Madridin - agjentët e Mbappes takohen me gjigantin evropian

Nuk është asgjë e garantuar për Real Madridin - agjentët e Mbappes takohen me gjigantin evropian

La Liga
Laporta i njofton dy lojtarët se nuk kanë vend te Barcelona

Laporta i njofton dy lojtarët se nuk kanë vend te Barcelona

La Liga
Tifozët e Real Madridi nuk kanë durim më me Ancelottin shkaku i trajtimit që po i bën një lojtarit

Tifozët e Real Madridi nuk kanë durim më me Ancelottin shkaku i trajtimit që po i bën një lojtarit

La Liga
John Obi Mikel thotë se top lojtari po transferohet te Chelsea

John Obi Mikel thotë se top lojtari po transferohet te Chelsea

Premier League
Kishte përballë edhe lojtarë si Messi dhe Ronaldo – por Kimmich zgjodhi ish-dështakun e Chelseat si kundërshtarin më të vështirë

Kishte përballë edhe lojtarë si Messi dhe Ronaldo – por Kimmich zgjodhi ish-dështakun e Chelseat si kundërshtarin më të vështirë

Bundesliga
Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

La Liga
Kalo në kategori