LAJMI I FUNDIT:

Bayern Munich në ndjekje të sulmuesit kanadez Jonathan David

Bayern Munich në ndjekje të sulmuesit kanadez Jonathan David

Jonathan David vazhdon të shkëlqejë në elitën e futbollit francez Ligue 1 me fanellën e Lille.

Reklama

Sulmuesi kanadez po kalon vitin e tij të tretë te skuadra franceze ku është duke shfaqur formë jashtëzakonisht të lartë.

22-vjeçari në 11 ndeshjet e para ka shënuar nëntë gola dhe ka asistuar në dy të tjerë, derisa Bayern Munich vazhdon ta ruaj interesimin për të.

Bavarezët prej kohësh janë duke e përcjellë kanadezin, derisa Bild ka raportuar se në janar kampionët e Gjermanisë pritet të dalin me ofertë zyrtare.

David është i gatshëm të bëj një hap para në karrierë, derisa në Munich do të ishte zëvendësuesi i Robert Lewandowskit pasi Bayerni nuk ka transferuar asnjë futbollist për ta mbuluar boshllëkun e lënë nga polaku.

Lille e vlerëson yllin e saj shumë dhe për ta lënë të lirë po kërkon mbi 60 milionë euro.

Gjithsesi interesim për ish-anëtarin e skuadrës belge Genk kanë shfaqur edhe Chelsea, Real Madrid dhe Paris Saint Germain. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Vjen reagimi nga Armand Duka pas zgjedhjes si zëvendës president i UEFA-s

Vjen reagimi nga Armand Duka pas zgjedhjes si zëvendës president i UEFA-s

Ndërkombëtare
Një tifoz terrorist i Crvena Zvezdës mbeti i vrarë në Kosovë, mediat boshnjake ia zbulojnë identitetin dhe raportojnë për shtyrjen e derbit të Beogradit

Një tifoz terrorist i Crvena Zvezdës mbeti i vrarë në Kosovë, mediat boshnjake ia zbulojnë identitetin dhe raportojnë për shtyrjen e derbit të Beogradit

Ndërkombëtare
E do Barcelona - por Savinho ëndërron të luajë për gjigantin anglez

E do Barcelona - por Savinho ëndërron të luajë për gjigantin anglez

Premier League
Zbulohet përplasja në fund të ndeshjes mes Bellingham dhe Azpilicuetas: Ju nuk mund të flisni për 'Fair-Play'

Zbulohet përplasja në fund të ndeshjes mes Bellingham dhe Azpilicuetas: Ju nuk mund të flisni për 'Fair-Play'

La Liga
Florentino Perez ka një lajm të keq për Ancelottin dhe tifozët e Real Madridit

Florentino Perez ka një lajm të keq për Ancelottin dhe tifozët e Real Madridit

La Liga
Armand Duka zgjidhet zëvendës-president i UEFA-s

Armand Duka zgjidhet zëvendës-president i UEFA-s

Ndërkombëtare
Kalo në kategori