Bayern Munichu dhe RB Leipzigu janë ndarë baras 0-0 në ndeshjen derbi të javës së 21-të në Bundesliga.

Bavarezët nuk kanë arritur të marrin fitoren e shtatë radhazi në kampionat, pasi janë ndalur në shtëpi nga Leipzigu.

Kështu, tani të dy skuadrat vazhdojnë të ndajnë dy pozitat e para me vetëm një pikë epërsi nga Bayerni.

Bayerni ndalet në shtëpi nga RB Leipzigu në derbin e javës në Bundesliga Bayerni ndalet në shtëpi nga RB Leipzigu në derbin e javës në Bundesliga

Lojtari më i vlerësuar në këtë takim ishte mbrojtësi mysafir, Dajot Upamecano, i cili u vlerësua me notë 8.4

Në anën tjetër, nota më e ulët shkoi për Philippe Coutinhon dhe Yussuf Poulsen, që u notuan me 6.0.

Bayern:

Rb Leipzig:

/Telegrafi/