Bayerni ndalet në shtëpi nga RB Leipzigu në derbin e javës në Bundesliga

Bayern Munichu dhe RB Leipzigu janë ndarë baras 0-0 në ndeshjen derbi të javës së 21-të në Bundesliga.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me lojë më të mirë dhe raste nga Bayerni, por pa arritur t’i ndryshojnë shifrat.

Rasti më i mirë në këtë pjesë i takoi Robert Lewandowskit (40’), por goditja e tij në fund u devijua nga një mbrojtës.

Në pjesën e dytë, u zhvillua lojë më e barabartë dhe me raste nga të dyja skuadrat, të cilat donin fitoren.

Në minutën e 54-të, Bayerni fitoi një penallti dhe pritej të shënonte golin e parë, por pas rishikimit të VAR-it penalltia u anulua.

Timo Werner (63’) pati një rast të mirë për të kaluar në epërsi, por nuk arriti ta gjej cakun dhe ndeshja përfundoi pa gola 0-0.

Pas këtij barazimi, Bayerni ruan kreun me 43 pikë apo një më shumë se Leipzigu i vendit të dytë.

Në ndeshjen e radhës, Bavarezët udhëtojnë te Kolni, ndërsa Leipzigu e pret Ëerder Bremenin e Milot Rashicës. /Telegrafi/

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar

Zbulohet emri i vërtetë i Kylian Mbappes - ka lënë të shokuar fansat e tij

Një minutë në fushë kushton 2 milionë euro – dështimi më i madh i Chelseat nga blerjet e fundit

Zviceranët e provokojnë me pyetje Shaqirin, ai i përgjigjet me fakte: Kur nuk kam qenë i gatshëm për ngjarjet e mëdha?

Kalimi te Real Madridi nuk ka të bëjë me paratë: Zbulohet pasuria neto e Kylian Mbappes