LAJMI I FUNDIT:

Batatina: Nuk jemi në presion, do të japim gjithçka nga vetja

Batatina: Nuk jemi në presion, do të japim gjithçka nga vetja

Drita dhe Llapi do ta zhvillojnë derbin e javës së 20-të në BKT Superligën e Kosovës.

Reklama

Dy skuadrat bardhekaltër janë në garë për titullin e kampionit, me Dritën që zë vendin e parë me 37 pikë dhe Llapi që ndodhet e katërta me pesë pikë më pak.

Llapjanët nuk kanë arritur të fitojnë ndaj Dritës që nëntë ndeshje, teksa synojnë që të shtunën ta thyejnë këtë tabu ndaj gjilanasve.

Fitorja e fundit e Llapit ndaj Dritës ka qenë në prillin e vitit 2019 me rezultat 1-0.

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina ka folur në konferencë për shtyp para kësaj përballje, duke thënë se janë përgatitur maksimalisht.

“Ndeshja ndaj Dritës ka një përshtypje të veçantë. Djelmoshat janë të motivuar maksimalisht dhe do ta bëjmë maksimumin”.
“Kemi arritur të marrim fitore në ndeshjen për Kupë ndaj Ferizajit dhe në kampionat ndaj Ulpianës. Nuk kemi presion, do të shohim si do shkoj ndeshja, por ne jemi të motivuar për të dhënë gjithçka nga vetja”, u shpreh Batatina. /Telegrafi/