LAJMI I FUNDIT:

Batatina deklarohet pas triumfit të Llapit në finale të Kupës së Kosovës

Batatina deklarohet pas triumfit të Llapit në finale të Kupës së Kosovës

Llapi e ka fituar Kupën e Kosovës, pasi në finale mposhti Dukagjini vetëm pas ekzekutimit të penalltive.

Reklama

Pas ndeshjes, trajneri Tahir Batatina ka thënë se ishte një ndeshje e mundimshme, por është krenar që pas shumë vitesh ia dolën të fitonin trofeun e dytë më të madh në futbollin kosovar.

“Është një emocioni paparashikueshme, pasi shumë gjenerata kanë sakrifikua dhe trimat nuk janë dorëzuar asnjëherë”, ka thënë ai pas ndeshjes për Art Sport.

Mbyllet finalja dramatike: Llapi fiton Kupën e Kosovës pas penalltive ndaj Dukagjinit
Lexo po ashtu Mbyllet finalja dramatike: Llapi fiton Kupën e Kosovës pas penalltive ndaj Dukagjinit

“Më vjen mirë si trajner i parë i Podujevës, si qytetar i Podujevës po e dërgojë trofeun atje dhe të gjithë qytetarëve të Llapit ju urojë trofeun e parë”.

“I garantoj ata se rruga e Llapit nuk do të ndalet me kaq dhe i falënderoj të gjitha ata lojtarë që nuk janë me ne, pasi edhe ata janë kontribuues për këtë sukses”.

“Asnjëherë nuk jemi dorëzuar dhe rinia duhet të marrin mësim se cila ka qenë rruga jonë dhe të gjithë adhuruesve ju uroj të gjithë trofeun e fituar”, ka shtuar më tej Batatina.

Përveç trofeut të fituar, Llapi ka siguruar një vend në kualifikimet e Ligës së Evropës, aty edhe ku Batatina kishte kërkuar që moti, duke e quajtur ekipin e tij si ‘Llapi Evropian’. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Ligue 1
Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Liga e Kampionëve
Liverpool ka gjetur një zëvendësues për Mohamed Salah, për të do të paguhen 60 milionë euro

Liverpool ka gjetur një zëvendësues për Mohamed Salah, për të do të paguhen 60 milionë euro

Premier League
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
Futbollisti i Nice kërcënon të vetëvritet duke kërcyer nga një urë e lartë 100 metra

Futbollisti i Nice kërcënon të vetëvritet duke kërcyer nga një urë e lartë 100 metra

Ligue 1
“Duhet të gjej një zgjidhje” - Guardiola e pranon se Man Cityt do t'i mungojnë disa lojtarë kyç në ndeshjen e ardhshme

“Duhet të gjej një zgjidhje” - Guardiola e pranon se Man Cityt do t'i mungojnë disa lojtarë kyç në ndeshjen e ardhshme

Premier League
Kalo në kategori