Llapi e ka fituar Kupën e Kosovës, pasi në finale mposhti Dukagjini vetëm pas ekzekutimit të penalltive.

Pas ndeshjes, trajneri Tahir Batatina ka thënë se ishte një ndeshje e mundimshme, por është krenar që pas shumë vitesh ia dolën të fitonin trofeun e dytë më të madh në futbollin kosovar.

“Është një emocioni paparashikueshme, pasi shumë gjenerata kanë sakrifikua dhe trimat nuk janë dorëzuar asnjëherë”, ka thënë ai pas ndeshjes për Art Sport.

Mbyllet finalja dramatike: Llapi fiton Kupën e Kosovës pas penalltive ndaj Dukagjinit Mbyllet finalja dramatike: Llapi fiton Kupën e Kosovës pas penalltive ndaj Dukagjinit

“Më vjen mirë si trajner i parë i Podujevës, si qytetar i Podujevës po e dërgojë trofeun atje dhe të gjithë qytetarëve të Llapit ju urojë trofeun e parë”.

“I garantoj ata se rruga e Llapit nuk do të ndalet me kaq dhe i falënderoj të gjitha ata lojtarë që nuk janë me ne, pasi edhe ata janë kontribuues për këtë sukses”.

“Asnjëherë nuk jemi dorëzuar dhe rinia duhet të marrin mësim se cila ka qenë rruga jonë dhe të gjithë adhuruesve ju uroj të gjithë trofeun e fituar”, ka shtuar më tej Batatina.

Përveç trofeut të fituar, Llapi ka siguruar një vend në kualifikimet e Ligës së Evropës, aty edhe ku Batatina kishte kërkuar që moti, duke e quajtur ekipin e tij si ‘Llapi Evropian’. /Telegrafi/