LAJMI I FUNDIT:

Bastoni shihet si lojtari ‘anti-Haaland’, italiani tregon se do ta ndjek shembullin e Rudigerit për ta ndalur norvegjezin

Bastoni shihet si lojtari ‘anti-Haaland’, italiani tregon se do ta ndjek shembullin e Rudigerit për ta ndalur norvegjezin

Mbrojtësi i Interit, Alessandro Bastoni ka folur rreth finales së Ligës së Kampionëve ndaj Manchester Cityt, ndërsa vëmendje ka marrë deklarata e tij mbi ndalimin e Erling Haaland.

Bastoni, i cili do të ndajë të mbrojtjen me Matteo Darmian dhe Francesco Acerbi, thirret të jetë ‘anti-Haaland’.


Por, si duket italiani i ri e ka gjetur ‘recetën’ për të ndaluar sulmuesin norvegjezin.

“Pashë një video të Rudiger, i cili arriti ta ndalojë atë, dhe unë do të përpiqem ta përdor si shembull. City nënshkroi me të për të fituar Ligën e Kampionëve, por nuk është vetëm Haaland kundër Interit, ata kanë një ekip shumë të fortë”, ka thënë fillimisht Bastoni.

Haaland pati prekje të topit më pak se portierët, pamjet tregojnë se Rudiger ishte arsyeja e ‘zhdukjes’ së norvegjezit
Lexo po ashtu Haaland pati prekje të topit më pak se portierët, pamjet tregojnë se Rudiger ishte arsyeja e ‘zhdukjes’ së norvegjezit

24-vjeçari italian nuk trembet nga 52 golat e Haaland, as nga Kevin De Bruyne dhe as nga Bernardo Silva.

“Frikë? Kemi frikë nga vrasësit, por jo nga futbollistët. Duhet të jemi të guximshëm”.

Lavdërimet e Guardiolës për lojën e ti e në veçanti pasimet, nuk e shpërqendrojnë Bastoni,

“Ndoshta, për shkak të karakteristikave të mia, i ngjaj stilit të lojës së Guardiolës, por ndihem më ‘Inzaghiano’ se kurrë”.

Dhe nuk është hera e parë që ai lidhet me një transferim të mundshëm te City.

“Nuk ka pasur kurrë diçka konkrete. Jam i lumtur që jam te Interi, për t’i çuar këto ngjyra në majë, megjithëse askush nuk besonte tek ne do të luajmë finalen e Ligës së Kampionëve”.

Man City – Inter: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim i finales së Ligës së Kampionëve
Lexo po ashtu Man City – Inter: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim i finales së Ligës së Kampionëve

Së fundmi, Bastoni lë një urim të madh.

“Finalja perfekte? Fitore 1-0 me golin tim”, përfundoi mbrojtësi i Interit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

La Liga
Bayerni shokon të gjithë me trajnerin i cili do ta drejtojë ekipin sezonin e ardhshëm

Bayerni shokon të gjithë me trajnerin i cili do ta drejtojë ekipin sezonin e ardhshëm

Bundesliga
Ish-legjenda e Liverpoolit tregon trajnerin favorit për ta zëvendësuar Kloppin

Ish-legjenda e Liverpoolit tregon trajnerin favorit për ta zëvendësuar Kloppin

Premier League
Ancelotti i bën një premtim të madh Arda Gulerit mes pakënaqësive për mungesë minutash

Ancelotti i bën një premtim të madh Arda Gulerit mes pakënaqësive për mungesë minutash

La Liga
Interi fiton derbin ndaj Milanit dhe shpallet matematikisht kampion i Serie A

Interi fiton derbin ndaj Milanit dhe shpallet matematikisht kampion i Serie A

Serie A
U harrua pothuajse nga të gjithë, De Gea po bëhet me klub të ri

U harrua pothuajse nga të gjithë, De Gea po bëhet me klub të ri

Ndërkombëtare
Kalo në kategori