LAJMI I FUNDIT:

Basketbollisti amerikan i Orlando Magic grushton basketbollitin serb në mes të lojës, përjashtohen të dy (Video)

Basketbollisti amerikan i Orlando Magic grushton basketbollitin serb në mes të lojës, përjashtohen të dy (Video)
Reklama

Gjërat në NBA kanë filluar të dalin nga kontrolli ditëve të fundit.

Vetëm një ditë pasi një përleshje në parket u tentua të bartej në zhveshtore nga lojtarët e Houston Rockets në ndeshjen e tyer ndaj LA Clippers, një incident mjaft i rëndë ndodhi një ditë më vonë.


Në përpjekje për të marrë pozicion për të kapur topin Nemanja Bjelica i Minnesota Timberëolves ishte Arron Afflalo ai që nuk mundi ta duronte këtë gjë dhe kontaktin nga serbi.

Në përplasje e sipër Aflalo e shtyu basketbollistin nga Beogradi dhe e shtyu atë e madje edhe e grushtoi.

Menjëherë ndërhynë bashklojtarët dhe gjyqtarët, e këta të fundti i përjashtuan të dy lojtarët e përfshirë në këtë incident.

Takimin e fitoi Orlando Magic, pasi Aflalo e fitoi duelin fizik ndaj serbit në parket.

Në NBA përplasjet e tilla ditëve të fundit kanë tejkaluar normalitetin. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
Çfarë i duhet Man United për të siguruar kualifikimin tutje, pas barazimit me Galatasaray?

Çfarë i duhet Man United për të siguruar kualifikimin tutje, pas barazimit me Galatasaray?

Liga e Kampionëve
Alarm te Prishtina 01 në debutimin në Elite Stage të Ligës së Kampionëve në futsall, humbje zhgënjyese ndaj Almatyt

Alarm te Prishtina 01 në debutimin në Elite Stage të Ligës së Kampionëve në futsall, humbje zhgënjyese ndaj Almatyt

Futsall
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Barcelona zbulon stemën e re me kuptim të veçantë

Barcelona zbulon stemën e re me kuptim të veçantë

La Liga
Ronaldo në telashe të mëdha: Ylli portugez është paditur për promovim të kriptomonedhave

Ronaldo në telashe të mëdha: Ylli portugez është paditur për promovim të kriptomonedhave

Ndërkombëtare
Kalo në kategori