LAJMI I FUNDIT:

Bashkimi-Prishtina, të dielën finalja e Kupës së Kosovës në basketboll në konkurrencën e fermave

Bashkimi-Prishtina, të dielën finalja e Kupës së Kosovës në basketboll në konkurrencën e fermave
(Foto: KBF Prishtina/basketbolli.com)

Prishtina ka kaluar në finale të Kupës së Kosovës për femra, pasi ka mposhtur Penzën me rezultat 78-67 (14:13, 26:16, 17:21, 21:17).

Përballja e zhvilluar në kryeqytet ishte interesante, ku periudha e dytë ishte vendimtare, pasi prishtinaset e fituan me dhjetë pikë dallim, 26-16 dhe epërsinë e ruajtën deri në fund, për tu kualifikuar në finale.


Te vajzat bardhë e kaltër më e mira ishte Kaela Hilaire me 16 pikë, tetë kërcime dhe nëntë asistime.

Bashkimi ka triumfuar ndaj Trepçës në gjysmëfinale me rezultat 79-47 (17:10, 21:17, 16:6, 25:14). Prizrenaset ishin më të mira gjatë gjithë ndeshjes dhe me meritë arritën finalen e dëshiruar.

Më e mira te Bashkimi ishte Khadija Hayëood, e cila kontribuoi me 23 pikë, gjashtë kërcime dhe tetë asistime.

Finalja e Kupës së Kosovës te femrat zhvillohet të dielën nga ora 14:00 në Rahovec.

Në trend Sport

Më shumë
Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Përfaqësueset
Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Serie A
Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Premier League
Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Ndërkombëtare
“Do të doja ta shihja te Barcelona” – Suarez ia thotë në sy dëshirën e tij sulmuesit të ri të Real Madridit

“Do të doja ta shihja te Barcelona” – Suarez ia thotë në sy dëshirën e tij sulmuesit të ri të Real Madridit

La Liga
Bayerni i kërkon Realit ta përfshijë një yll të tyre në ofertën për Davies

Bayerni i kërkon Realit ta përfshijë një yll të tyre në ofertën për Davies

Bundesliga
Kalo në kategori