LAJMI I FUNDIT:

Bashkimi fiton bindshëm derbin lokal ndaj Prizrenit 16

Bashkimi fiton bindshëm derbin lokal ndaj Prizrenit 16

Bashkimi ka shënuar fitore ndaj Prizrenit 16 me rezultat 104:76 (20:22, 26:21, 25:20, 33:13), në xhiron e 27-të të Art Motion Superligës së Kosovës në basketboll.

Reklama

Prizreni 16 e nisi më mirë ndeshjen, duke pasur deri në nëntë pikë epërsi në çerekun e parë, 13:22, megjithatë shtatë pikë radhazi nga vendasit bënë që kjo pjesë të përfundojë 20:22. Periudha e dytë ishte e barabartë dhe u karakterizua me rezultat të ngushtë, ndërsa pjesa e parë përfundoi 46:43.

Basketbollistët e Bashkimit vazhduan me lojë të mirë edhe në periodën e tretë, ku arritën epërsi deri në 13 pikë, 71:58, ndërsa rezultati në semafor pas 30 minutash ishte 71:63. Në dhjetë minutat e fundit dominuan totalisht Portokallezinjtë, si në mbrojtje, ashtu edhe në sulm për të thelluar edhe më shumë epërsinë dhe për të triumfuar në fund 104:76.

Te Bashkimi u dalluan Valon Bunjaku me 21 pikë e gjashtë asistime dhe Alban Veseli me 25 pikë e pesë kërcime, kurse te Prizreni 16 u dallua Arti Hajdari me 20 pikë.

Bashkimi ka 11 fitore e 16 humbje, kurse Prizreni 16 ka 15 fitore e 12 humbje.


Në trend Sport

Më shumë
Zbulohet buxheti i transferimeve verore të Newcastle United, shokohen tifozët

Zbulohet buxheti i transferimeve verore të Newcastle United, shokohen tifozët

Premier League
Mesazhet e Guardiolës për italianët përpara finales së Ligës së Kampionëve kundër Interit

Mesazhet e Guardiolës për italianët përpara finales së Ligës së Kampionëve kundër Interit

Liga e Kampionëve
Rafael Leao zgjedh përfundimisht numrin e ri te Milani

Rafael Leao zgjedh përfundimisht numrin e ri te Milani

Serie A
Real Madridi pritet t’i japë Bellinghamit numrin legjendar pas transferimit

Real Madridi pritet t’i japë Bellinghamit numrin legjendar pas transferimit

La Liga
Zyrtare: Brahim Diaz rikthehet te Real Madridi

Zyrtare: Brahim Diaz rikthehet te Real Madridi

La Liga
“Nuk dua të përbuz Bayernin, por Real Madridi është një emër i madh”, agjenti i Davies shton thashethemet për mbrojtësin

“Nuk dua të përbuz Bayernin, por Real Madridi është një emër i madh”, agjenti i Davies shton thashethemet për mbrojtësin

Bundesliga
Kalo në kategori