LAJMI I FUNDIT:

Bashkëshorti i kinematografes së ndjerë, Halyna Hutchins thotë se Alec duhet të marrë përgjegjësi për të shtënat fatale në xhirimet e “Rust”

Bashkëshorti i kinematografes së ndjerë, Halyna Hutchins thotë se Alec duhet të marrë përgjegjësi për të shtënat fatale në xhirimet e “Rust”

Burri i Halyna Hutchins, kinematografes që u vra aksidentalisht në xhirimet e filmit “Rust”, tha që është absurde që Alec Baldwin të mos pranojë përgjegjësinë për vdekjen e saj.

Reklama

“Ideja që personi që mban armën dhe e bën atë nuk është përgjegjës është absurde për mua”, shpjegoi Matthew Hutchins për bashkëprezantuesin e “Today” të NBC Neës, Hoda Kotb gjatë një interviste që transmetohet të enjten.

“Por siguria e armëve nuk ishte problemi i vetëm në atë set”, shtoi Hutchins. “Kishte një numër standardesh të industrisë që nuk u praktikuan dhe kishte shumë palë përgjegjëse”.

Foto: Screenshot/NBC

Hutchins i referohej një interviste që Baldwin bëri me ABC News, gjatë së cilës aktori foli për atë që ndodhi në xhirimet e “Rust” më 21 tetor.

Aktori nuk mori përgjegjësinë për vdekjen e Hutchins gjatë intervistës, edhe pse ai detajoi momentin se si ndodhi shkrepja e armës.

Të gjitha lajmet nga Alec Baldwin
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Alec Baldwin

“Dikush është përgjegjës për atë që ndodhi dhe nuk mund të them se kush është, por nuk jam unë”, tha Baldëin në atë kohë.

Alec Baldwin (Foto: Getty Images)

Familja ka ngritur padi dhe kërkoi dëmshpërblime për atë që ndodhi me 42-vjeçaren.

Padia ‘kërkon që të mbajnë përgjegjësinë ata që shkaktuan vdekjen e saj tragjike’. /Telegrafi/

Halyna Hutchins (Foto: Getty Images)

Në trend Magazina

Më shumë
Dyshimet për

Dyshimet për "ndarje" nga bashkëshorti, flet Blerina Kllokoqi Rugova: Po të ndodhte diçka mes nesh, e gjithë Kosova do e merrte vesh

Magazina
Fotografia që po ngjall reagime: Kendall Jenner me veshje luksoze rrugëve të Parisit ndërsa një vajzë e vogël lypsare e shikon me lakmi

Fotografia që po ngjall reagime: Kendall Jenner me veshje luksoze rrugëve të Parisit ndërsa një vajzë e vogël lypsare e shikon me lakmi

Magazina
Luana Vjollca reagon pas dyshimeve se po i qarkullon një video erotike në internet

Luana Vjollca reagon pas dyshimeve se po i qarkullon një video erotike në internet

Magazina
Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë

Magazina

"Më pështynin dhe më keqtrajtonin", çifti Beckham rrëfejnë periudhën e errët të Davidit kur ai u akuzua se i shkaktoi humbjen Anglisë në Botëror

Magazina
Këto fotografi dëshmojnë se Monica Bellucci ka qenë dhe mbetet femra më e bukur e të gjitha kohërave

Këto fotografi dëshmojnë se Monica Bellucci ka qenë dhe mbetet femra më e bukur e të gjitha kohërave

Magazina
Kalo në kategori