Paris Saint-Germain ka fituar si mysafir i Istanbul Basaksehir me rezultat 2-0 në ndeshjen e vlefshme për fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve.

Kampioni francez ka marr një fitore të vështirë, por shumë të vlefshme ndaj turqve në takimin e zhvilluar në ‘Basaksehir Fatih Terim Stadium’ në Stamboll.

Golat në këtë ndeshje për ekipin e Thomas Tuchel u shënuan nga sulmuesi Moise Kean në minutat 64’ dhe 79’.

PSG merr një fitore të rëndësishme në udhëtim te Basaksehir PSG merr një fitore të rëndësishme në udhëtim te Basaksehir

Megjithatë, lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte francezi Kylian Mbappe, i cili pas dy asistimeve u notua me 9.2.

Në anën tjetër, lojtarët me notën e vogël ishin dyshja e rezervistëve të vendasve, Guiliano dhe Hasan Ali Kaldirim që u notuan me 5.9.

Basaksehir:

PSG:

/Telegrafi/