LAJMI I FUNDIT:

Bartomeu ka konfirmuar se Setien e Abidal janë shkarkuar nga Barcelona

Bartomeu ka konfirmuar se Setien e Abidal janë shkarkuar nga Barcelona

Josep Bartomeu ka konfirmuar se Quique Seti3en nuk do të jetë më trajner i Barcelonës, pasi është shkarkuar – raporton Tiempo de Juego.

Reklama

Pas eliminimit turpërues nga Bayern Munichu me rezultat 8-2 në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, klubi katalunas ka vendosur të bëjë ndryshime rrënjësore.

Presidenti Bartomeu raportohet se ka konfirmuar shkarkimin e Setien, derisa atij do t’i bashkohet edhe drejtori sportiv Eric Abidal.

Messi dëshiron të largohet – Barcelona tashmë i është përgjigjur argjentinasit
Lexo po ashtu Messi dëshiron të largohet – Barcelona tashmë i është përgjigjur argjentinasit

Trajneri ishte në krye të skuadrës për shtatë muaj, mirëpo qysh nga fillimi, kishte dilema nëse ai do të rikthente nivelin e lartë të skuadrës.

Në anë tjetër, Abidal me kritika ndaj lojtarëve kishte nxitur reagimin e ashpër të Lionel Messit që i kishte thënë që më mirë t’i shikonin punët e tyre.

Ronald Koeman shihet në aeroportin e Barcelonës – marrëveshja pritet të nënshkruhet shumë shpejtë
Lexo po ashtu Ronald Koeman shihet në aeroportin e Barcelonës – marrëveshja pritet të nënshkruhet shumë shpejtë

Setien pritet të zëvendësohet nga Ronald Koeman që tashmë është parë në aeroportin e Katalunisë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Asistim fantastik nga Shaqiri, ylli kosovar vendimtar në fitoren e Chicagos

Asistim fantastik nga Shaqiri, ylli kosovar vendimtar në fitoren e Chicagos

Ndërkombëtare
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Kalo në kategori