LAJMI I FUNDIT:

Barkley po shkëlqen nën urdhrat e Lampardit, pas golit të bukur ndaj Barçës – shënon edhe kundër Readingut nga goditja e lirë

Barkley po shkëlqen nën urdhrat e Lampardit, pas golit të bukur ndaj Barçës – shënon edhe kundër Readingut nga goditja e lirë

Ross Barkley e ka gjetur vetëm dhe shkëlqimin nën urdhrat e trajneri të ri të Chelseat, Frank Lampard.

Reklama

Chelsea ka mposhtur Readingun në një miqësore para-sezonale me rezultat 4-3, ndërsa edhe kësaj radhe Barkley ishte njëri nga më meritorët.

Barkley ka shënuar një gol të mahnitshëm nga rreth 30 metra për të barazuar rezultatin 1-1 në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin Madejski.

25-vjeçari u tregua i saktë duke bërë një goditje të fortë nga gjuajtja e lirë dhe duke mos i dhënë asnjë mundësi portierit kundërshtar.

Pas këtij goli, tifozët e Bluve janë gjuajtur në Twitter për të lavdëruar supergolin mahnitës të ish-mesfushorit të Evertonit.

Forma fantastike e Barkleyt në turneun para-sezonal u vërejt edhe në përballjen ndaj Barcelonës.

Në këtë ndeshje anglezi shënoi gol të bukur nga një goditje prej 20 metrave në fitoren e tyre 2-1. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Ish-mesfushori i Chelseat zbulon se tani është i pastrehë në moshën 32-vjeçare pas një diagnostikimi të gabuar të gjurit dhe karrierës së prishur nga alkooli

Ish-mesfushori i Chelseat zbulon se tani është i pastrehë në moshën 32-vjeçare pas një diagnostikimi të gabuar të gjurit dhe karrierës së prishur nga alkooli

Premier League
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Premier League
Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Ndërkombëtare
Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Premier League
Maldini dhe Massara thuhet se janë shkarkuar nga Milani

Maldini dhe Massara thuhet se janë shkarkuar nga Milani

Serie A
Kalo në kategori