Barcelona u ‘shokua’ nga klubi i kategorisë së tretë spanjolle, por goli i Torres i dërgoi skuadrat në pushim në barazim

Barcelona duket se nuk e ka kaluar lehtë humbjen nga rivali historik, Real Madridi, pasi që forma e dobët po vazhdon edhe në Kupën e Mbretit.

Pas 45 minutash, Barcelona është duke pësuar barazuar si mysafir i Unionistas me rezultat 1-1.

Golin e parë e shënoi Alvaro Gomez  për vendasit në minutën e 31-të të ndeshjes.

Por Barcelona arriti të reagojë, një minutë pa u mbyllur koha e rregullt me Ferran Torres që barazoi shifrat.

Unionistas është klub që bën pjesë në kategorinë e tretë të futbollit spanjoll.

Xavi për këtë ndeshje ka vendosur të bëjë disa ndryshime në përbërje, duke lënë emra si Robert Lewandowski, Ilkay Gundogan e Pedri.

Duke e parë rezultatin, mund të ndodh që këta yje të futen në fushë në pjesën e dytë. /Telegrafi/

Historia e pabesueshme e ‘heroit’ që mposhti PSG-në: Pseudonimin e mori për shkak të dhëmbëve, deri në moshën 30-vjeçare ishte në kategorinë e dytë

Autobusi i PSG-së e la Mbappen në stadium pas humbjes nga Dortmundi, në aeroport shkoi me transport privat