LAJMI I FUNDIT:

Barcelona do të marrë një ‘shpëtim financiar’ nga sponsori i madh

Barcelona do të marrë një ‘shpëtim financiar’ nga sponsori i madh

Barcelona duhet të mbledhë një shumë të konsiderueshme parash (100 milionë euro) përpara 30 qershorit për të shmangur probleme serioze me La Ligën në lidhje me regjistrimin e lojtarëve, përfshirë trajnerin e tyre të ri Hansi Flick dhe stafin e tij.

Për shkak të borxhit dhe shpenzimeve të mëdha, Barça nuk e ka arritur ende rregullin për Fair Play Financiar në La Liga, që do të thotë se ata nuk mund të nënshkruajnë me lojtarë.

Klubi nënshkroi një marrëveshje me konsorciumin gjerman Libero për të shitur 50 për qind të Barca Studios, por investitorët nuk kanë paguar dhe vazhdojnë të ngecin me kalimin e kohës.

Sipas SER, prodhuesi i fanellave të Barcelonës, Nike, mund të jetë i gatshëm të sigurojë njëfarë shpëtimi financiar duke dhënë 100 milionë euro në arkat e klubit përpara afatit.

Barça e gjen veten pothuajse në një situatë të dëshpëruar, prandaj oferta e Nike do të ishte e shkëlqyer.

Nike do të ndërhynte vetëm nëse e lidhin Barcelonën me një kontratë 10-vjeçare. Kompania e veshjeve sportive është e vetëdijshme se Blaugranat po planifikojnë të nënshkruajnë me Puma-n.

Xavi u kujdes që ndryshimi i trajnerit te Barcelona të mos kishte kosto financiare, me paratë e tij do të paguhet gjermani
Lexo po ashtu Xavi u kujdes që ndryshimi i trajnerit te Barcelona të mos kishte kosto financiare, me paratë e tij do të paguhet gjermani

Një tjetër opsion për Barçën do të ishte të merrte një hua, por Joan Laporta e konsideron këtë si mjetin e fundit. /Telegrafi/ 

 

Në trend Sport

Më shumë
Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

Përfaqësueset
Anglia e nis me fitore në Euro 2024 dhe merr kryesimin e grupit

Anglia e nis me fitore në Euro 2024 dhe merr kryesimin e grupit

Përfaqësueset
Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Përfaqësueset
UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Real Madridi fut në listën e dëshirave sensacionin e Serie A  - ai kushton 30 milionë euro

Real Madridi fut në listën e dëshirave sensacionin e Serie A - ai kushton 30 milionë euro

La Liga
Vdes në moshën 26-vjeçare portieri i Malit të Zi, vetëm 10 ditë më parë gëzoi kombin e tij

Vdes në moshën 26-vjeçare portieri i Malit të Zi, vetëm 10 ditë më parë gëzoi kombin e tij

Ndërkombëtare
Kalo në kategori