LAJMI I FUNDIT:

Barcelona po nënshkruan mega-kontratë, ajo do t’i sjellë klubit mbi një miliard euro

Barcelona po nënshkruan mega-kontratë, ajo do t’i sjellë klubit mbi një miliard euro

Barcelona së shpejti do të nënshkruajë një kontratë me Nike me vlerë më shumë se një miliard euro, shkruan Marca.

Mediat spanjolle raportojnë se Barcelona dhe Nike janë duke negociuar një mega-kontratë, sipas së cilës Barcelona do të merrte 120 milionë euro në sezon plus bonuse gjatë dhjetë viteve të ardhshme.


Përveç kësaj, Barcelona kërkon edhe një bonus prej 100 milionë eurosh vetëm për nënshkrimin e kontratës. Kështu, gjiganti katalanas do të fitonte të paktën 1.3 miliard euro nga kjo kontratë në dhjetë vitet e ardhshme dhe spekulohet se bonuset totale mund ta dërgojnë shumën përfundimtare në 1.5 miliard euro.

Sipas Marca, pas rënies nga PSG në Ligën e Kampionëve, Barcelona nuk ka më synime për këtë sezon, kështu që ngadalë iu drejtua planifikimit për të ardhmen.

Kjo marrëveshje sponsorizimi është një nga hapat që ata kanë vendosur të ndërmarrin dhe Marca gjithashtu thekson se drejtuesit e Barcelonës do të përpiqen të fitojnë rreth 150 milionë euro nga shitja e lojtarëve. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Lojtari që Flick “ëndërron” ta ketë tek Barcelona i ka refuzuar ata shkaku i pagës së vogël

Lojtari që Flick “ëndërron” ta ketë tek Barcelona i ka refuzuar ata shkaku i pagës së vogël

La Liga
Galatasaray me një video spektakolare tallin në mënyrë të pamëshirshme Fenerbahcen

Galatasaray me një video spektakolare tallin në mënyrë të pamëshirshme Fenerbahcen

Ndërkombëtare
Rikthimi në majat e futbollit evropian: Flick ka gati transferimin e parë te Barcelona

Rikthimi në majat e futbollit evropian: Flick ka gati transferimin e parë te Barcelona

Bundesliga
Xavi paralajmëron Hansi Flickun se çka e pret te Barcelona: Ky është një fakt, pavarësisht nëse je i huaj apo jo

Xavi paralajmëron Hansi Flickun se çka e pret te Barcelona: Ky është një fakt, pavarësisht nëse je i huaj apo jo

La Liga
Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

La Liga
Mbappe tregon pse ende nuk po zyrtarizohet te Real Madridi

Mbappe tregon pse ende nuk po zyrtarizohet te Real Madridi

La Liga
Kalo në kategori