Barcelona ka shënuar fitore ndaj Real Betis pas penalltive, pasi loja e rregullt u mbyll 1-1, ndërsa vazhdimet 2-2, për të kaluar në finalen e Superkupës së Spanjës, ku i pret Real Madridi.

Roberto Leëandoëksi dhe Ansu Fati shënuan për balugranat, ndërsa Nabil Fekir dhe Loren Moron ishte ata që qëlluan cakun te Betis.

Lojtari më i mirë në ndeshjes ishte Fekir, që u vlerësua me notën 8.5.

Në anën tjetër te Barcelona më i miri ishte Andre ter Stegen me notën 8.0.

Dy më të dobëtit në fushë ishin Jordi Alba dhe Sergi Roberto.

Notat e lojtarëve të Barcelonës dhe Real Betisit

Reklama

/Telegrafi/